Cztery uzdrowiska zostaną sprywatyzowane do końca sierpnia

  • Przegląd prasy/Gazeta Wyborcza
  • 08-07-2010
  • drukuj
Ministerstwo Skarbu Państwa powinno zakończyć prywatyzację czterech spółek uzdrowiskowych Cieplice, Ustroń, Połczyn oraz Zespół Uzdrowisk Kłodzkich do końca sierpnia – zapowiedziała wiceminister skarbu Joanna Schmid.
Cztery uzdrowiska zostaną sprywatyzowane do końca sierpnia

Podczas posiedzenia sejmowej komisji skarbu wiceminister podkreśliła, że resort prywatyzuje teraz dziewięć spółek uzdrowiskowych. W sześciu z nich trwają negocjacje z inwestorami. Oferty wiążące są składane na trzy pozostałe uzdrowiska – podaje „Gazeta Wyborcza”.

Do resortu wpłynęły trzy oferty wiążące na zakup Zespołu Uzdrowisk Kłodzkich. Wyłączność negocjacyjną otrzymał KGHM Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych w Warszawie.

W wypadku uzdrowiska Cieplice w Jeleniej Górze resort skarbu udzielił wyłączności negocjacyjnej dwóm podmiotom, w tym m.in. KGHM Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych we Wrocławiu. KGHM TFI złożyło także jedyną ofertę wiążącą w sprawie uzdrowiska Połczyn w Połczynie-Zdroju.

Najlepszą ofertę i wyłączność negocjacyjną na Przedsiębiorstwa Uzdrowiskowego „Ustroń” uzyskała spółka American Heart of Poland z Ustronia, zajmująca się leczeniem chorób serca. Obecnie prowadzi negocjacje z załogą uzdrowiska w sprawie pakietu socjalnego, a z resortem skarbu – sprzedaży akcji.

MSP zdecydowało o zakończeniu bez rozstrzygnięcia prywatyzacji spółki Uzdrowisko Szczawno-Jedlina w Szczawnie-Zdroju. Jak wyjaśniała Schmid taką decyzję podjęto z powodu braku satysfakcjonujące oferty. Proces prywatyzacji będzie po raz kolejny rozpoczęty w lipcu.

Trwają również prace dotyczące rozpoczęcia prywatyzacji uzdrowisk: Horyniec, Rabka, Iwonicz, Konstancin-Jeziorna – informuje „Gazeta Wyborcza”.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (4)ZOBACZ WSZYSTKIE

DO ELI Zapewne to TY tych składek najwięcej odprowadziłaś. Pomyśl o tym g.c. że i Ty będziesz kiedyś emerytem..no chyba że nie dożyjesz. Póki co to ja sam sobie opłacam składki od 30 lat ( bez jednego dnia L4 ) i Tobie nic nie zawdzięczam. Za to Ty mnie i owszem. Za moje pieniądze chodziłaś do szko...ły i tylko szkoda że jest taki tego efekt. rozwiń

przyszły emeryt sterany życiem, 2010-07-12 12:39:10 odpowiedz

To teraz stało się jasne dlaczego kondyzja zespołu Uzdrowik Kłodzkich przd prywatyzacja się pogorszyła. Teraz mozna kupic za mniejsza cenę. A gdzie rozliczenie zarządu z dzialań pogarszajacych kondyzje i wartość ? W Polsce rozlicza się i nęka prokuratorami i Sądami tylko te zarządy które zwieksz...yły wartosc firmy przed prywatyzacją.Taki kraj, gdzie interes prywatny jest ciagle ponad publicznym i nikt tego nie chce widzieć. rozwiń

obserwator, 2010-07-08 17:59:02 odpowiedz

oczywiście z wyłaczeniem bazy szpitalnej, przychodni, gabinetów lekarskich, gabinetów zabiegowych i rehabilitacyjnech, basenów leczniczych - zgodnie z deklaracją PO

ufny, 2010-07-08 14:14:27 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE