PARTNER PORTALU
  • BGK

Czy będziemy leczyć się we Fromborku?

  • pt    5 lutego 2014 - 11:23
Czy będziemy leczyć się we Fromborku?

Frombork jest bliżej uzyskania statusu uzdrowiska. Komisja Wspólna Rządu i Samorządu pozytywnie zaopiniowała rozporządzenie Rady Ministrów w tej sprawie.
- Oprócz Fromborka zgodę o starania na przyznanie takiego statusu dostały także pobliskie sołectwa – Bogdany i Ronin – mówił marszałek warmińsko-mazurskiego Jacek Protas, który jest członkiem Komisji Wspólnej. – To ważna decyzja z punktu widzenia całego regionu, dlatego że rozszerzanie funkcji uzdrowiskowej najcenniejszych klimatycznie obszarów jest jednym z celów naszej strategii rozwoju - dodał marszałek.

Wniosek do Ministerstwa Zdrowia w sprawie potwierdzenia możliwości prowadzenia lecznictwa uzdrowiskowego na obszarze obejmującym Frombork i okolice burmistrz tego miasta złożył już w marcu 2013 roku.

Gminie zależy na lecznictwie chorób ortopedyczno-urazowych, chorób reumatologicznych, chorób naczyń obwodowych i układu nerwowego
. Ministerstwo przychyliło się do tego wniosku i uznało, że warunki środowiskowe, występujące naturalne surowce i klimat po wybudowaniu zakładów lecznictwa uzdrowiskowego gwarantują możliwość prowadzenia leczenia, tym samym umożliwiają ubieganie się w przyszłości o status uzdrowiska.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.