PARTNER PORTALU
  • BGK

Czy doktor ekonomii uzdrowi szpital?

  • www.krosnocity.pl (Piotr Dymiński)    20 czerwca 2012 - 09:25
Czy doktor ekonomii uzdrowi szpital?

Jest decyzja w sprawie powołania dyrektora krośnieńskiego szpitala.
Zarząd województwa powołał na dyrektora Piotra Lenika. Jego kandydaturę pozytywnie zaopiniowała komisja konkursowa. Piotr Lenik jeszcze nie objął stanowiska, ale to już formalność.

Od października ub. roku, kiedy odwołany został dyrektor Mirosław Leśniewski, krośnieński szpital nie ma dyrektora. Pełniącą obowiązki dyrektorskie do dzisiaj jest p. Magdalena Tymcio, która wcześniej była dyrektorem do spraw administracyjno – ekonomicznych. Być może już jutro obowiązki dyrektorskie przejmie Piotr Lenik, doktor ekonomii.

Kandydaturę Piotra Lenika wybrano w drugim konkursie na to stanowisko.

– Zarząd Województwa podjął decyzję o powołaniu pana Piotra Lenika na dyrektora na okres 6 lat – informuje rzecznik marszałka Wiesław Bek, decyzję podjęto w 4 osobowym składzie. – Decyzja była jednogłośna, nie było tez żadnych odwołań od wyboru komisji konkursowej – dodaje Wiesław Bek. Rzecznik marszałka uzasadnia – Szpital potrzebuje dyrektora. Nie może bezterminowo sprawować tej funkcji ktoś, kto tylko „pełni obowiązki”. Piotr Lenik jako ekonomista z doktoratem rokuje nadzieje na to, że wyprowadzi szpital na prostą.

Sam Piotr Lenik jeszcze nie otrzymał oficjalnego potwierdzenia, chociaż odbiera liczne telefony z gratulacjami. – Jako dyrektor będę mógł się wypowiedzieć po objęciu stanowiska – mówi Piotr Lenik. Kiedy to może nastąpić?

Rzecznik marszałka stwierdza, że to może być już jutro. Jak poinformował, wystarczy oficjalna decyzja podpisana przez marszałka województwa. Wtedy P. Lenik będzie mógł objąć stanowisko w szpitalu.

<!-- pagebreak //-->

Kim jest Piotr Lenik? Absolwent Wydziału Zarządzania i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, Absolwent Wyższej Szkoły Oficerskiej im. T. Kościuszki we Wrocławiu oraz Politechniki Rzeszowskiej im. I. Łukasiewicza. Wykładowca Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Krośnie, koordynator Programu Rozwoju PWSZ w Krośnie „Kurs na gospodarkę”.

Asesor oceniający projekty unijne w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki w województwie podkarpackim. Pracował w Nadwiślańskich Jednostkach Wojskowych MSWiA w Warszawie, a następnie na rzecz krajowych i regionalnych programów gospodarczych, tj. „Przedsiębiorstwo Fair Play”, czy „Polska/Podkarpacka Nagroda Jakości”.

Jest przewodniczącym Klubu Platformy Obywatelskiej w Radzie Miasta Krosna. 19 czerwca Zarząd Województwa Podkarpackiego podjął decyzję o powołaniu Piotra Lenika na stanowisko dyrektora Szpitala Wojewódzkiego im. Jana Pawła II w Krośnie.


Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.