PARTNER PORTALU
  • BGK

Dąbrowa Górnicza: cztery firmy zinformatyzują szpital

  • wnp.pl    20 stycznia 2015 - 18:54
Dąbrowa Górnicza: cztery firmy zinformatyzują szpital

fot. PTWP

Dostawami sprzętu IT, oprogramowania oraz wdrożeniami systemu informatycznego dla Szpitala Specjalistycznego w Dąbrowie Górniczej zajmą się cztery przedsiębiorstwa.
Firmy Telsar, Asseco Poland, Unikkon Integral oraz DCMed zajmą się dostawą i wdrożeniem oprogramowania wspomagającego działalność szpitala. Zamówienie podzielono na pięć zadań i ostatecznie wybrano do ich realizacji cztery spółki. Wartość całego przedsięwzięcia wynosi 3 899 401,35 zł. W każdym z zadań waga ceny to 95 proc. Pozostałe 5 proc. to gwarancja, a dla piątego zadania wsparcie autorskie.

I tak zamówienie na rozbudowę i modernizację serwerowni oraz dostawę sprzętu komputerowego wraz z terminalami klienckimi uzyskała spółka Telsar (zadanie 1) za 2 583 000 zł. Ta sama firma zrealizuje też zadanie 3., czyli rozbudowę i modernizację systemu znakowania pacjentów wraz z dostarczeniem tabletów spełniających standardy medyczne. Wartość tego zamówienia to 375 525,15 zł.

Zadanie drugie, czyli zakup i wdrożenie systemu komunikacji zewnętrznej z pacjentem – e-Pacjent należy do firmy Asseco Poland, która zadowoli się umową na 99 630 zł.

Zakupem i wdrożeniem systemu do rozpoznawania mowy wraz z niezbędnymi urządzeniami zajmie się firma Unikkon Integra, która zrealizuje zamówienie za 731 788,50 zł. Dostawa wraz z wdrożeniem programu elektronicznego obiegu dokumentów (EOD) wraz ze skanerami dokumentów przypadła spółce DCMed, która podpisała kontrakt o wartości 109 457,70 zł.

W przetargu startowały też firmy R-DATA, Kamsoft Pomorze oraz E-Studio Software.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.