PARTNER PORTALU
 • BGK

Dąbrowa Górnicza: Komornik zajął konto szpitala i centrum onkologii. Lekarze czekają na pensje

 • AT    15 lutego 2016 - 12:55
Dąbrowa Górnicza: Komornik zajął konto szpitala i centrum onkologii. Lekarze czekają na pensje
Prezydent miasta Zbigniew Podraza zapewnia, że do końca tygodnia szpital wypłaci lekarzom pensje. (fot.rynekzdrowia.pl/archiwum)

• Komornik zajął konta Zagłębiowskiego Centrum Onkologii i Szpitala Specjalistycznego w Dąbrowie Górniczej.
• Szpital ma długi u dostawców sprzętu i leków oraz inwestycję do spłacenia.
• Pracownicy dostali tylko część pensji.
Komornik zajął konto szpitala i centrum onkologii w Dąbrowie Górniczej. Powód - dług placówki za inwestycje. Szpital nie ma teraz pieniędzy dla lekarzy - informuje radio "RMF FM".

Dostawcy, którzy nie mogli doczekać się zapłaty, sprzedali długi firmom specjalizującym się w handlu szpitalnymi długami. To tylko pogłębiło kryzys finansowy szpitala - podaje "Gazeta Wyborcza".

Czytaj też: Samorządy będą spłacały długi szpitali

Poza długami u dostawców sprzętu i leków szpital ma też do spłacenia wielką inwestycję. Podpisał z firmą Climatic oraz powiązaną z nią spółką Climamedic umowy na budowę Zagłębiowskiego Centrum Onkologii.

Koszt inwestycji według pierwotnych szacunków miał wynieść 85 mln zł. Ta kosztuje 220 mln. Szpital nie spłaca tej inwestycji. Trwa proces z jej wykonawcami. Niedawno zamknięto oddział chorób wewnętrznych, ponieważ zabrakło chętnych do pracy lekarzy. Tymczasem oddział ten ma największy kontrakt z NFZ. Fundusz może wkrótce odebrać szpitalowi także kontrakt na SOR. To będzie oznaczało stratę 4 mln zł - czytamy w "GW".

Lekarze dostali część pensji - cztery tysiące złotych. Prezydent miasta Zbigniew Podraza zapewnia jednak, że do końca tygodnia szpital wypłaci lekarzom pozostałą część pieniędzy - podaje "RMF FM".

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (5)

 • Mika, 2016-02-21 05:27:31

  No cóż? Szpital nie płaci za inwestycję, więc zostanie przejęty np. przez Climatic. Dla dobra "scenariusza" pracownicy muszą odejść i to najlepiej z własnej woli. I wszystko idzie zgodnie z planem...
 • M, 2016-02-17 20:07:38

  Podraza powinien beknac za to i wywalic Grzywnowicza!! Ups to jego kolega przeciez! Rada miasta to banda. Nikt nie powiedział głośno ze potrącił nam z pensji min kwotę na PZU a jej tam nie przelał! I musimy placic 2 raz! Składki ZUS tez olal
 • jelito grube, 2016-02-16 19:17:31

  Jeśli szpital będzie przedłużał wypłaty pensji to dyrekcja wraz z wlodarzami miasta będą musieli zacząć leczyć pacjentów bo reszta lekarzy tez się zwolni ;-)