Darmowe leki dla seniorów powyżej 75 roku życia. Ustawa uchwalona

• Seniorzy powyżej 75 lat dostaną darmowe leki.
• Leki znajdą się w specjalnym wykazie - na tzw. liście "S".
Darmowe leki dla seniorów powyżej 75 roku życia. Ustawa uchwalona
Prawo do przepisywania darmowych leków z tzw. listy "S" otrzymali lekarze Podstawowej Opieki Zdrowotnej oraz niektóre pielęgniarki POZ (fot.sxc.chu)

Każdy, kto ukończył 75. rok życia, bez względu na status materialny będzie miał prawo do bezpłatnych leków znajdujących się na wykazie ogłaszanym przez ministra zdrowia (tzw. liście "S") - zakłada uchwalona przez Sejm ustawa.

Prawo do przepisywania darmowych leków z tzw. listy "S" otrzymali lekarze Podstawowej Opieki Zdrowotnej oraz niektóre pielęgniarki POZ. Przepisywać je będą też mogli lekarze posiadający prawo wykonywania zawodu, którzy zaprzestali wykonywania go i wystawili receptę dla siebie oraz członków najbliższej rodziny.

Akceptacji większości posłów nie znalazły w czasie głosowań poprawki dotyczące m.in. rozszerzenia kręgu osób uprawnionych do wypisywania recept na darmowe leki.

Pierwszy wykaz dotyczący bezpłatnego zaopatrzenia świadczeniobiorców, którzy ukończyli 75. rok życia, w leki, środki spożywcze specjalnego przeznaczenia żywieniowego oraz wyroby medyczne, minister zdrowia ma ogłosić nie później niż 1 września br.

Za ustawą, której projekt przygotował rząd, głosowało 297 posłów, 3 było przeciw, 139 parlamentarzystów wstrzymało się od głosu.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (3)ZOBACZ WSZYSTKIE

Do jancz: Żeby uczynić ci zadość: Kto za to zapłaci ?! Dlaczego uchwała juz przyklepana ma wejść w życie dopiero od września ?

ojanicz, 2016-03-26 12:34:59 odpowiedz

Do jancz: Widzę, że tobie żadne leki już nie pomogą, ani płatne ani darmowe.

medyk, 2016-03-18 21:32:24 odpowiedz

Jak to? Nie ma protestu PO ani Nowczesnej? Co im sie stalo? Nie ma pytan kto za to zaplaci, ze budzet tegonie wytrzyma, ze w 2018 roku zadluzenie itp ple, ple, ple. No i ze dopiero od wrzesnia, a dlaczego nie od zaprzysiezenia rzadu? No cuda i dziwki... Kiedys sie mowilo: zal d.... sciska. Z zawisci..., ze mieli osiem lat by tez pokazac "co Polak potrafi". Pokazali. Jedym fige, a drugim jak nalezy jesc bezy i osmiorniczki. rozwiń

jancz, 2016-03-18 15:19:02 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE