PARTNER PORTALU
 • BGK

Dni prezesa NFZ policzone

 • PAP    28 maja 2012 - 12:38
Dni prezesa NFZ policzone

Rada Narodowego Funduszu Zdrowia pozytywnie zaopiniowała w poniedziałek wniosek ministra zdrowia Bartosza Arłukowicza w sprawie odwołania prezesa funduszu Jacka Paszkiewicza.
Zgodnie z ustawą o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych, premier może odwołać prezesa NFZ na wniosek ministra zdrowia, po zasięgnięciu opinii Rady Funduszu. Opinia ta nie jest jednak wiążąca dla szefa rządu.

Premier Donald Tusk zapowiedział w piątek, że będzie respektował wniosek Arłukowicza o odwołanie prezesa NFZ, jeśli będzie on podtrzymany. „Procedury trwają. Przede mną kilka rozmów ze wszystkimi zainteresowanymi, głównie z ministrem zdrowia i szefem NFZ” – powiedział Tusk dziennikarzom w Sejmie.

Z kolei Arłukowicz oświadczył, że wniosek o odwołanie Paszkiewicza to początek zmian w Funduszu, które będą dotyczyć m.in. systemu finansowania. Dodał, że chce, aby płacono za efekt leczenia, a nie za fakt leczenia.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (3)

 • Peter G., 2012-05-28 19:21:47

  Niektórzy tak, ale są jeszcze tacy,co sie nie poddają! A te przepychanki to niby o czym świadczą?
 • saxofinista, 2012-05-28 17:46:22

  czasami przykre to jest, że nikettórzy tak łatwo rezygnują i tak łatwo się poddają
 • Gucio, 2012-05-28 17:43:32

  Musimy się przyzwyczaić do takich sytuacji.Nic nie trwa wiecznie a miejsce obok jest już zajęte.Nic więc nie da się zrobić.Taka jest dola urzędników!