Do lekarza bez RMUA od stycznia 2013 r.

  • TOK FM/Rynek Zdrowia
  • 02-08-2012
  • drukuj
Jak zapowiada minister Michał Boni, od początku 2013 roku zacznie działać Centralny Rejestr Ubezpieczonych. U lekarza nie będziemy musieli pokazywać druków RMUA.
Do lekarza bez RMUA od stycznia 2013 r.

- To ułatwi życie pacjentom. Ale przede wszystkim zdejmuje obowiązek z przychodni i szpitali obowiązek sprawdzania, czy pacjent ma uprawnienia, czy nie - mówił w czwartek (2 sierpnia) Michał Boni w TOK FM.

Projekt ustawy wprowadzający Centralny Wykaz Ubezpieczonych przyjęła w środę senacka komisja. Minister Boni liczy na to, że w Sejmie posłowie nie zgłoszą poprawek i projekt zostanie szybko uchwalony.

Zgodnie z planami rejestr zacznie działać 1 stycznia. I według zapewnień ministra administracji i cyfryzacji bardzo "ułatwi życie pacjentom". Najważniejszą dla nich informacją jest to, że od początku 2013 roku, idąc do lekarza, nie trzeba będzie zabierać druku ZUS RMUA, potwierdzającego ubezpieczenie.

Czytaj też. Michał Boni: 1 września będzie działał system weryfikacji ubezpieczenia zdrowotnego

Według zapewnień autorów zmian, "wystarczy PESEL i dowód osobisty, prawo jazdy, albo dokument paszportowy, by potwierdzić, że mamy prawo do opieki zdrowotnej ze środków publicznych".

Czytaj też: PESEL i wszysko jasne

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (1)ZOBACZ WSZYSTKIE

A jednak można.Szkoda,że rozwiązania trzeba wymuszać protestami. Protestującym należą się chybaj przeprosiny?!

pacjent, 2012-08-05 08:42:30 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE