PARTNER PORTALU
  • BGK

Do objęcia fotel powiatowej lecznicy

  • Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia    6 sierpnia 2012 - 17:12
Do objęcia fotel powiatowej lecznicy

Starostwo powiatowe w Skarżysku-Kamiennej ogłosiło konkurs na stałego szefa tamtejszej lecznicy. Kandydaci chcący zarządzać Szpitalem Powiatowym w Skarżysku-Kamiennej mogą zgłaszać się do 17 sierpnia. To już trzecia zmiana na tym stanowisku w tym roku.
Jeszcze w maju na skutek konfliktu z lekarzami ze stanowiska został odwołany dyrektor Maciej Juszczyk. Jedną z przyczyn była propozycja obniżenia im pensji o kilkaset zł. Lekarze się zbuntowali, prawie połowa złożyła wypowiedzenia. Na stanowisku w roli p.o. dyrektora zastąpił Juszczyka Andrzej Jarzębowski, wcześniej pracujący m.in. jako dyrektor szpitala w Biłgoraju.

Starostwo ogłosiło już jednak konkurs na stałego szefa lecznicy. Kandydaci muszą wykazać się co najmniej pięcioletnim stażem pracy na stanowisku kierowniczym albo ukończonymi studiami podyplomowymi na kierunku zarządzanie i co najmniej pięcioletnim stażem pracy. Ważne są także "nieposzlakowana opinia" oraz "dobry stan zdrowia" kandydata.

Wymaga się od niego również znajomości ustaw - m.in. o działalności leczniczej oraz zawierających regulacje dotyczące zawodów medycznych. Przewidywany termin rozpatrzenia kandydatur starostwo określa na "nie późniejszy niż do 31 sierpnia". Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.