Do objęcia fotel powiatowej lecznicy

  • Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia
  • 06-08-2012
  • drukuj
Starostwo powiatowe w Skarżysku-Kamiennej ogłosiło konkurs na stałego szefa tamtejszej lecznicy. Kandydaci chcący zarządzać Szpitalem Powiatowym w Skarżysku-Kamiennej mogą zgłaszać się do 17 sierpnia. To już trzecia zmiana na tym stanowisku w tym roku.
Do objęcia fotel powiatowej lecznicy
Jeszcze w maju na skutek konfliktu z lekarzami ze stanowiska został odwołany dyrektor Maciej Juszczyk. Jedną z przyczyn była propozycja obniżenia im pensji o kilkaset zł. Lekarze się zbuntowali, prawie połowa złożyła wypowiedzenia. Na stanowisku w roli p.o. dyrektora zastąpił Juszczyka Andrzej Jarzębowski, wcześniej pracujący m.in. jako dyrektor szpitala w Biłgoraju.

Starostwo ogłosiło już jednak konkurs na stałego szefa lecznicy. Kandydaci muszą wykazać się co najmniej pięcioletnim stażem pracy na stanowisku kierowniczym albo ukończonymi studiami podyplomowymi na kierunku zarządzanie i co najmniej pięcioletnim stażem pracy. Ważne są także "nieposzlakowana opinia" oraz "dobry stan zdrowia" kandydata.

Wymaga się od niego również znajomości ustaw - m.in. o działalności leczniczej oraz zawierających regulacje dotyczące zawodów medycznych. Przewidywany termin rozpatrzenia kandydatur starostwo określa na "nie późniejszy niż do 31 sierpnia". Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE