PARTNER PORTALU
  • BGK

Dobrze wykorzystali unijne dotacje

  • Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia    16 kwietnia 2011 - 16:47

Wojewódzki Szpital Zespolony im. L. Rydygiera w Toruniu otrzymał 15 mln zł na realizację dwóch programów. Pierwszy opracowano z myślą o chorych na serce, drugi o położnicach i noworodkach. Szpital podsumował realizację obu programów.
Jak podaje "Gazeta Wyborcza", dyrekcja lecznicy podczas specjalnej konferencji poinformowa, jak wykorzystała dotację.

Oba programy były wdrażane przez ostatnich kilka lat. W 2005 r. ruszyły ostre 24-godzinne dyżury zawałowe, kardiolodzy otrzymali nowy sprzęt medyczny, m.in. pompy do kontrpulsacji wewnątrzaortalnej oraz kardiomonitory, nauczyli się wszczepiać kardiowertery-defibrylatory.

Ważnym przedsięwzięciem było otwarcie oddziału rehabilitacji, gdzie pacjent rehabilitowany jest wielokierunkowo. Specjaliści pomagają mu rzucić palenie, ustalić dietę, wprowadzić ćwiczenia fizyczne. Oddział nie ma jeszcze kontraktu z Funduszem, obecnie jego działalność kredytuje szpital.

Drugim projektem był program "Zdrowa matka, zdrowy noworodek", który kosztował prawie 10 mln zł. Oddziały położniczy oraz neonatologiczny wzbogaciły się o najnowocześniejszą na rynku aparaturę. Pododdziały ginekologiczny i izolacyjny zostały gruntownie wyremontowane.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.