PARTNER PORTALU
  • BGK

Dofinansowanie dla ośrodków zdrowia

  • KB    29 czerwca 2010 - 20:53
Dofinansowanie dla ośrodków zdrowia

Ośrodki zdrowia i przychodnie w Chełmie, Włodawie, Kraśniczynie, Woli Uhruskiej i Żmudzi zostaną odremontowane i wzbogacą się o nowoczesny sprzęt, który pozwoli im na dostosowanie swoich standardów do zaleceń ministra zdrowia i wymagań Unii Europejskiej.
Wszystko dzięki unijnemu konkursowi, którego wyniki zatwierdził w ubiegłym tygodniu marszałek województwa lubelskiego Krzysztof Grabczuk.

Największą kwotę zarząd województwa przyznał Samodzielnemu Publicznemu Zespołowi Opieki Zdrowotnej we Włodawie. Blisko 1,8 mln zł dotacji placówka przeznaczy na modernizację przychodni oraz doposażenie poradni specjalistycznych (całkowita wartość projektu wynosi 2,1 mln zł).

Miejski ZOZ z Chełma dostał z kolei 616 tys. zł na unowocześnienie przychodni przy ul. Połanieckiej. Poza remontem budynku, w planach jest również zakup wyposażenia do laboratorium analitycznego oraz wdrożenie elektronicznego systemu zarządzania. Całkowita wartość projektu wynosi 725 tys. zł.

Gminie Kraśniczyn przyznano 489 tys. zł na modernizację budynku, w którym funkcjonuje niepubliczny ZOZ (wartość projektu: 846 tys. zł), zaś gminie Wola Uhruska - 472 tys. zł na modernizację i zakup sprzętu dla miejscowego SP ZOZ (cały projekt opiewa na 677 tys. zł).

Ostatnim projektem z Chełmszczyzny, który dostanie unijne dofinansowanie jest projekt gminy Żmudź. Jego wartość to 652 tys. zł, przy czym wysokość dotacji z UE wynosi 350 tys. zł. Za te pieniądze zmodernizowany zostanie budynek miejscowego ośrodka zdrowia.

- Mamy świadomość, że placówki służby zdrowia, zwłaszcza te w terenie, wciąż wymagają sporych nakładów. Dlatego dobrze, że odpowiedzialne za nie osoby chcą i potrafią pisać dobre wnioski, pozwalające na korzystanie z pieniędzy z Unii - mówi marszałek Krzysztof Grabczuk.

W sumie, w ostatnim konkursie, dotyczącym ochrony zdrowia, finansowanym z Regionalnego Programu Operacyjnego województwa lubelskiego, pozytywną weryfikację przeszło 18 projektów o wartości od 300 tys. do przeszło 4 mln zł.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.