PARTNER PORTALU
  • BGK

Dofinansowanie na e-usługi w warszawskim szpitalu

  • PAP    19 lipca 2011 - 13:29
Dofinansowanie na e-usługi w warszawskim szpitalu

Zapisy do lekarzy i odbiór wyników badań przez internet ma umożliwić pakiet usług elektronicznych dla pacjentów i personelu warszawskiego szpitala przy ul. Karowej.
Placówka, decyzją zarządu województwa mazowieckiego, otrzyma na ten projekt dofinansowanie z UE.

Marszałek województwa mazowieckiego Adam Struzik podpisał we wtorek dokument w tej sprawie.

W Szpitalu Klinicznym im. ks. Anny Mazowieckiej ma być możliwe zapisywanie się do lekarzy przez internet, kontrola wyników badań on-line; pracownicy lecznicy w taki sam sposób będą mieli dostęp do historii choroby pacjenta. Będzie możliwy podgląd historii wykonywanych zabiegów i operacji.

Nowy system pomoże także w zbieraniu statystyk oraz rozliczeniach z NFZ. Sale operacyjne zostaną wyposażone w urządzenia multimedialne umożliwiające śledzenie operacji przez internet.

Łączna wartość inwestycji to ponad 4,9 mln zł. W ocenie marszałka Struzika, projekt ten ułatwi życie pacjentom oraz usprawni przekazywania medycznych danych.

Urząd marszałkowski podpisał we wtorek także umowę na środki UE w sprawie projektu firmy Impomed – Centrum. Dotyczy ona unikatowej w Polsce hodowli ludzkich komórek z kości.

Ma to umożliwić leczenie złamań, martwicy kości i ubytków kostnych w ortopedii i chirurgii szczękowej za pomocą nowoczesnej technologii laboratoryjnej.

Projekt zakłada m.in. zakup specjalistycznego sprzętu. Wartość inwestycji wynosi ponad 3,6 mln zł. „Jest to unikalne przedsięwzięcie w skali kraju. Projekt ten sprawia, że Polska nie będzie w tyle” – ocenił Struzik.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.