PARTNER PORTALU
  • BGK

Dolnośląskie: Rusza nowa filia zakładu radioterapii w Jeleniej Górze

  • pap/em    10 stycznia 2017 - 13:11
Dolnośląskie: Rusza nowa filia zakładu radioterapii w Jeleniej Górze
W DCO rocznie leczonych jest kilkanaście tysięcy pacjentów z regionu oraz z innych części Polski (fot. pixabay.com)

• We wtorek (10 stycznia) w Jeleniej Górze (Dolnośląskie) rozpoczęła działalność nowa filia zakładu radioterapii Dolnośląskiego Centrum Onkologii.
• Rocznie ma przyjąć około 800 pacjentów, którzy dotąd na leczenie musieli jeździć do Wrocławia lub Wałbrzycha.
Jak poinformowała rzecznik Dolnośląskiego Centrum Onkologii Agnieszka Czajkowska, na budowę nowej siedziby filii oraz jej wyposażenie wydano 30 mln zł.

"Ośrodek radioterapii w Jeleniej Górze wyposażony jest w dwa nowoczesne akceleratory i tomograf komputerowy. Zapewni wysokospecjalistyczne leczenie chorym na raka. Zakładamy, że rocznie obsłuży około 800 pacjentów" - powiedziała Czajkowska.

Czytaj też: Samorządy wydały na programy zdrowotne 82 mln zł w 2015 r.

Rzecznik dodała, że jeleniogórska placówka jest "filią online", dzięki czemu pacjent w trakcie radioterapii ambulatoryjnej może być w niej zdalnie monitorowany i konsultowany przez specjalistów z Wrocławia.

"Podobny, zdalny sposób konsultacji stosujemy już w naszej pierwszej filii otwartej dwa lata temu w w Legnicy. I to przynosi bardzo dobre efekty" - powiedziała rzecznik.

W DCO rocznie leczonych jest kilkanaście tysięcy pacjentów z regionu oraz z innych części Polski. W ramach radioterapii ambulatoryjnych wykonywanych jest ponad 4 tys. zabiegów, natomiast operacji chirurgicznych wykonuje się ponad 3 tys.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.