PARTNER PORTALU
  • BGK

Dolnośląskie szpitale w sieci

  • Rynek Zdrowia    6 września 2012 - 18:09
Dolnośląskie szpitale w sieci

W ośmiu placówkach ochrony zdrowia z regionu Dolnego Śląska został wdrożony system informatyczny służący usprawnieniu procesów związanych z zarządzaniem - informują dostawcy systemu: Oracle Polska i Newind Grupa Apator.
System działa w modelu e-usługi, zawiera mechanizmy wspierające procesy planowania i budżetowania, zamówień publicznych, raportowania i dostarczania informacji zarządczej oraz realizacji projektów inwestycyjnych dla 8 placówek świadczących usługi medyczne w miastach regionu Dolnego Śląska: w Bolesławcu, Głogowie, Kamiennej Górze, Oleśnicy, Strzelinie, Świdnicy, Wałbrzychu i Złotoryi.

Aplikacja umożliwia prezentację danych z wykonania budżetu, zgodnie z układem stosowanym przez daną jednostkę oraz na zadanym poziomie agregacji danych. Ponadto pozwala na wygodne tworzenie struktury budżetowej poprzez definiowanie komórek budżetowych i pozycji rodzajowo-kosztowych oraz planów budżetowych dla zadanego czasookresu. System zawiera także moduł do zarządzania obiegiem dokumentów.

System opiera się na rozbudowanym zestawie elementów technologicznych Oracle, na które składają się zarówno produkty bazodanowe, jak też należące do pakietu oprogramowania warstwy pośredniej Oracle Fusion Middleware. Aplikacja działa pod kontrolą systemu operacyjnego Linux.

Wdrożenie systemu było możliwe dzięki projektowi "Dolnośląskie e-zdrowie", na którego realizację zostały pozyskane środki z Unii Europejskiej w ramach prowadzonego przez Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.