PARTNER PORTALU
  • BGK

Dolny Śląsk: informatyzacja służby zdrowia

  • legniczanin.pl    20 czerwca 2011 - 18:45
Dolny Śląsk: informatyzacja służby zdrowia

Pilotażowy projekt „Elektroniczny Rekord Pacjenta" jest wdrażany w 19 szpitalach Dolnego Śląska.
- Elektroniczny Rekord Pacjenta to przyszłość dolnośląskiej i krajowej służby zdrowia - mówi o wdrażanym właśnie projekcie informatyzacji służby zdrowia Michał Huzarski, radny sejmiku dolnośląskiego z ramienia SLD oraz przewodniczący komisji polityki społecznej, zdrowia i rodziny.

Czytaj też: Debata o telemedycynie i teleopiece

Cała historia choroby, każda wizyta u lekarza, dawki przepisanych leków a nawet wyniki badań, to wszystko już niedługo może się znaleźć w jednym miejscu - komputerowej bazie danych, do której dostęp będą docelowo miały wszystkie placówki medyczne. Cel jest zrozumiały: ułatwienie lekarzom dostępu do informacji niezbędnych przy formułowaniu diagnozy i kuracji. Informacji, które nierzadko trzeba znać „już", by móc uratować życie.

- Dzięki 30 mln zł, które przeznaczyliśmy na ten cel, już za kilka miesięcy cała historia choroby pacjenta będzie w jednym miejscu, a lekarz będzie miał do niej ułatwiony dostęp. To nie tylko przyspieszy proces stawiania diagnozy, ale również uszczelni system wydatkowanych środków. Będziemy bowiem mieli większy wgląd w ostateczne przeznaczenie środków skierowanych do systemu służby zdrowia - twierdzi Huzarski.

Jeżeli system sprawdzi się w województwie dolnośląskim, być może zostanie rozszerzony na cały kraj.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.