Domagają się centrum onkologii

  • Przegląd Prasy/Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia
  • 19-02-2012
  • drukuj
Mieszkańcy Gorzowa Wielkopolskiego w ciągu niespełna dwóch tygodni zebrali ponad 7536 podpisów pod petycją o utworzenie centrum onkologii w Gorzowie. W piątek (17 lutego) trafiła ona do władz miasta i województwa.
Domagają się centrum onkologii

Wsparcie obiecał Romuald Kreń, wicemarszałek, który odebrał petycję z rąk mieszkańców. Przyznał, że idea jest jak najbardziej słuszna, jednak on oczekuje realnych deklaracji, ponieważ obecnie sytuacja w województwie jest krytyczna. W tym tygodniu dwa największe szpitale złożyły dokumenty, że tracą płynność finansową i znów oczekują wsparcia - pisze Gazeta Wyborcza.

Tymczasem Elżbieta Polak, marszałek województwa lubuskiego, twierdzi, że w ciągu ostatnich lat, kiedy zajmuje się zdrowiem w regionie, nie było ani jednego oficjalnego wniosku do zarządu województwa o rozwój onkologii w Gorzowie.

Czytaj też: Nienormalna jest ta rezerwa

Marszałek zapowiedziała jednak, że zacznie porządkować lecznictwo onkologiczne w regionie. Na początek powołany zostanie zespół, w którego skład wejdą przedstawiciele wojewody, NFZ, konsultanci wojewódzcy i krajowi, dyrektorzy szpitali, w których są oddziały onkologiczne.

Jak podaje Gazeta, to ocena przygotowana przez ten zespół pozwoli określić, czy rzeczywiście centrum onkologii w Gorzowie jest potrzebne. Być może, jak sugeruje Elżbieta Polak, problem wcale nie leży po stronie dostępności do specjalistów, ale niedostatecznej profilaktyki.

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE