PARTNER PORTALU
  • BGK

Doradcy pomogą samorządom

  • GK    25 maja 2011 - 10:19
Doradcy pomogą samorządom

Firma A.M.G. Finanse pomoże samorządom poprawić sytuację finansową w szpitalach.
A.M.G. Finanse firma świadcząca usługi doradcze dla sektora ochrony zdrowia rozszerza działalność o doradztwo dla samorządów.

Wchodząca w życie ustawa o działalności leczniczej nie wprowadza obowiązkowego przekształcania lecznic w spółki. Jednak zgodnie z nowymi przepisami samorządy, będą musiały pokryć ujemny wynik finansowy swoich szpitali w ciągu trzech miesięcy od upływu terminu zatwierdzenia sprawozdania finansowego.

Czytaj też: Odpowiedzialność za zadłużenie szpitali: samorządom już się nie upiecze?

W przypadku niewywiązania się z tego obowiązku samorządy w ciągu 12 miesięcy będą zmuszone do zmiany formy organizacyjno-prawnej szpitala (przekształcenia szpitala w spółkę kapitałową lub jednostkę budżetową) lub jego likwidacji.

Czytaj też: Najlepsze szpitale też mają długi

A.M.G. Finanse pomogło już Szpitalowi Wojewódzkiemu w Lublinie. Udało się w nim w ciągu roku ograniczyć stratę w bieżącej działalności o ponad 30 mln zł. Osiągnięcie tego wyniku było możliwe także dzięki restrukturyzacji zobowiązań. Spółka negocjując z wierzycielami szpitala spłatę zadłużenia w ratach wypracowała kompromis uwzględniający zarówno możliwości finansowe placówki, jak i oczekiwania wierzycieli.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.