PARTNER PORTALU
  • BGK

Doradcy przygotują restrukturyzację lecznicy

  • AW/mat.pras    14 października 2011 - 13:51

Starostwo Powiatowe w Limanowej podpisało umowę z firmą doradczą zajmującą się restrukturyzacją publicznych jednostek ochrony zdrowia. Chodzi o uzdrowienie tamtejszego szpitala powiatowego.
W ramach umowy zostanie przeprowadzona ocena sytuacji finansowej oraz organizacyjnej Szpitala Powiatowego w Limanowej i przygotowana koncepcja działań restrukturyzacyjnych.

Firma A.M.G. Finanse rozpocznie współpracę od przeprowadzenia dogłębnej analizy funkcjonowania placówki, uwzględniającej wszystkie obszary jej działania. Weryfikacji poddane zostaną między innymi procesy wytworzenia usługi medycznej oraz procesy zakupów i dostaw. Ścisłej kontroli poddane zostanie także zarządzanie wymagalnymi i niewymagalnymi zobowiązaniami cywilnoprawnymi oraz publicznoprawnymi. W wyniku tych analiz A.M.G. Finanse zaproponuje odpowiednie działania naprawcze, mające uzdrowić finanse Szpitala.

- Obecna sytuacja ochrony zdrowia w Polsce jest trudna. Nie oznacza to jednak, że w ramach posiadanych środków i zasobów szpitale nie mogą starać się zbilansować bieżącej działalności, tak aby były w stanie spełniać swoją misję – zapewniać opiekę medyczną. Nasze doświadczenie wynikające z przeprowadzonych wielu podobnych jak w Limanowej projektów wskazuje, że takie podejście osób odpowiedzialnych – organów założycielskich czy dyrekcji placówek – jest jak najbardziej słuszne i powoduje, że odpowiednie działania restrukturyzacyjne kończą się sukcesem – mówi Tomasz Kopiec, prezes zarządu A.M.G. Finanse.

Doradcy mają czas na wywiązanie się z umowy do końca roku.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.