PARTNER PORTALU
  • BGK

Dotacja z UE dla szpitala w Radomiu

  • PAP    7 czerwca 2011 - 18:30
Dotacja z UE dla szpitala w Radomiu

Blisko 27 mln zł dofinansowania z UE otrzyma Radomski Szpital Specjalistyczny na pokrycie kosztów budowy pawilonu ginekologiczno-położniczego oraz zakup nowoczesnej aparatury.
Umowę w tej sprawie podpisano w Warszawie. Pawilon ginekologiczno - położniczy powstał na bazie zaniechanej w latach 90-tych budowy. Przez kilkanaście lat obiekt stał niedokończony, bo miasto nie miało pieniędzy na sfinalizowanie inwestycji. Prace ponownie ruszyły w 2009 roku. Budowa pawilonu została ukończona w ubiegłym roku, a pierwsze pacjentki mają być przyjęte jesienią tego roku. Całkowity koszt inwestycji wynosi ponad 35 mln zł.

Czytaj też: Pieniądze z NFZ za migracje pacjentów

Dzięki unijnym funduszom budynek zostanie wyposażony w nowoczesną aparaturę. Ze starego obiektu przeniesiony ma być jedynie sprzęt w najlepszym stanie technicznym. Zdaniem członka zarządu woj. mazowieckiego Leszka Ruszczyka, po otwarciu nowego budynku radomski szpital stanie się bardziej konkurencyjny na rynku usług medycznych, a pacjentki z Radomia (oceń prezydenta) i okolic będą mogły rodzić w godnych, komfortowych warunkach.

Umowa na unijne dofinansowanie inwestycji miała być podpisana jeszcze w ubiegłym roku. Wówczas jednak pojawiły się problemy z zapewnieniem środków przez zarząd województwa mazowieckiego. Radomski Szpital Specjalistyczny zagroził skierowaniem sprawy do sądu. Aby zapewnić finansowanie radomskiej inwestycji, zarząd wojewóztwa dokonał zmian w Regionalnym Programie Operacyjnym Województwa Mazowieckiego 2007-2013 i przesunął zaoszczędzone pieniądze w ramach innych projektów na budowę pawilonu w Radomiu.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.