PARTNER PORTALU
  • BGK

Dotacje na remonty

  • KB    19 lipca 2010 - 16:39
Dotacje na remonty

Zarząd województwa zachodniopomorskiego przyznał kolejne dotacje dla wojewódzkich jednostek ochrony zdrowia.
1,2 mln zł dotacji z budżetu województwa otrzyma Szpital Wojewódzki im. M. Kopernika w Koszalinie na remont budynku „K” z oddziałami zakaźnymi.  Wykonanie gruntownego remontu obejmie m.in. dobudowę dźwigu szpitalnego do przewożenia posiłków, wykonanie robót ogólnobudowlanych oraz nowej instalacji wodociągowej i kanalizacyjnej oraz wymianę instalacji centralnego ogrzewania i przyborów sanitarnych. Planowany termin zakończenia inwestycji to koniec 2011 roku.

140 tys. zł zarząd przexnaczył dla Specjalistycznego Szpitala im. prof. Alfreda Sokołowskiego w Szczecinie Zdunowie. Remont obejmie sale i łazienki dla pacjentów na oddziale chirurgii urazowo-ortopedycznej. Oddział urazowo-ortopedyczny to największy w województwie zachodniopomorskim ośrodek wykonujący wysokospecjalistyczne zabiegi m.in. wszczepów implantów kręgosłupowych, endoprotez stawów biodrowych i kolanowych. Prace na tym oddziale obejmować będą: wymianę posadzek i stolarki, naprawę i uzupełnienie tynku, prace malarskie, wymianę instalacji zimnej i ciepłej wody, kanalizacji, c.o., wentylacji, gazów medycznych, hydraulicznych i elektrycznych. Planowane zakończenie prac to koniec bieżącego roku. 

660 tys. zł otrzyma Samodzielny Publiczny Wojewódzki Szpital Zespolony w Szczecinie. Dofinansowanie obejmie prace w zakresie wymiany stolarki okiennej, drzwiowej i kompleksowych prac malarskich pomieszczeń oddziału reumatologii i rehabilitacji z rehabilitacją dzienną oraz remontu przyległej izby przyjęć oddziałów reumatologii, kardiologii i gastrologii.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.