PARTNER PORTALU
  • BGK

Dublujące się oddziały do połączenia

  • Gazeta Lubuska/Rynek Zdrowia    16 lipca 2012 - 17:40
Dublujące się oddziały do połączenia

Zdaniem dyrektora międzyrzeckiego szpitala, przeniesienie do Skwierzyny przynoszącego straty oddziału ginekologiczno-położniczego może uchronić placówkę przed długami i ewentualną likwidacją. Nie brakuje jednak krytyków tego pomysłu.
W opinii dyrektora Leszka Kołodziejczaka, oddział należy przenieść do skwierzyńskiej lecznicy. W minioną środę (11 lipca) projekt zamknięcia oddziału został przedstawiony zarządowi powiatu.

- W najbliższą środę (18 lipca) odbędzie się posiedzenie zarządu powiatu, na które zostali zaproszeni ordynatorzy oddziałów ginekologiczno-położniczych obydwu szpitali, burmistrzowie oraz przewodniczący rad miejskich Międzyrzecza i Skwierzyny. Będą też obecni przedstawiciele związków zawodowych z obu szpitali - mówi Grzegorz Gabryelski, starosta międzyrzecki.

Jak dodaje starosta, powiat jest w tej chwili w trakcie przekształcenia szpitala w spółkę prawa handlowego, ze 100 procentowym udziałem powiatu. Jednak samo przekształcenie nie jest panaceum na wszystkie kłopoty szpitala.

- W powiecie mamy dwa szpitale. Oddziały ginekologiczno-położnicze oraz chirurgiczne dublują się, co sprawia, że NFZ kwotę kontraktu przeznaczoną na te świadczenia dzieli na dwa szpitale. Niestety straty były już w ubiegłym roku, a i w tym już także je odnotowaliśmy - stwierdza starosta, dodając że konieczne jest podjęcie kroków, które pozwolą racjonalniej wydatkować pieniądze z kontraktów. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.