PARTNER PORTALU
  • BGK

Dwa nowe oddziały w szpitalu w Czeladzi

  • PAP/AH    30 listopada 2017 - 15:36
Dwa nowe oddziały w szpitalu w Czeladzi
Fot. Fotolia

Oddziały intensywnej terapii oraz okulistyki otwarto w szpitalu w Czeladzi (Śląskie). Koszt inwestycji, możliwej dzięki przyznaniu przez rząd 2,3 mln zł z ogólnej rezerwy budżetowej oraz środkom własnym szpitala, to blisko 3 mln zł.
- Ta decyzja to kamień milowy w rozwoju placówki. Po latach zastoju i narastających problemów finansowo-organizacyjnych pojawiają się nowe nadzieje i realne możliwości poszerzenia oferty dla chorych oraz dużej poprawy sytuacji szpitala - powiedział starosta będziński Arkadiusz Watoła.

Jak przypomniała dyrektor szpitala Jolanta Sikora-Kałużna, szpital nie miał wcześniej oddziału intensywnej terapii, co utrudniało pracę i było uciążliwe dla rodzin pacjentów. "Mieliśmy dotąd na oddziałach internistycznym czy neurologii łóżka intensywnej terapii, ale pacjentów z zagrożeniem życia trzeba było przewozić do innych miast, np. Sosnowca czy Siemianowic Śląskich" - powiedziała PAP.

Oddział intensywnej terapii nie ma jeszcze umowy z Narodowym Funduszem Zdrowia, ale - jak poinformowała dyrektor - konkurs, w którym szpital wystartuje, ma być ogłoszony przez płatnika jeszcze w tym roku. Placówka ma natomiast kontrakt na okulistykę.

Nowy oddział okulistyczny oferuje chorym pełen zakres świadczeń refundowanych przez NFZ: operacje zaćmy, przeciwjaskrowe, prowadzi też zabiegi konieczne w leczeniu urazów, retinopatii cukrzycowej, błon nasiatkówkowych, otworów w plamce czy odwarstwień siatkówki.

Szpital w Czeladzi jest częścią Powiatowego Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej (PZZOZ), w skład którego wchodzi też szpital w Będzinie. Decyzja o połączeniu zapadła w 2004 r.

W 2016 r. w PZZOZ hospitalizowano 15 tys. pacjentów, udzielono ponad 118 tys. porad.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.