PARTNER PORTALU
  • BGK

Dwa nowoczesne oddziały w zakopiańskim szpitalu

  • PAP    19 listopada 2011 - 15:16
Dwa nowoczesne oddziały w zakopiańskim szpitalu

Zmodernizowany oddział urazowo-ortopedyczny i nowoczesny oddział urologiczny otwarto w sobotę w szpitalu im. Tytusa Chałubińskiego w Zakopanem.
W zbliżającym się sezonie narciarskim z „urazówki” może skorzystać ok. 3 tys. narciarzy – szacuje dyrekcja szpitala.

Jak powiedziała podczas otwarcia dyrektor zakopiańskiego szpitala Regina Tokarz, dzięki inwestycji znacznie poprawi się komfort pacjentów, bo sale przeznaczone są dla dwóch, trzech osób, mają oddzielne łazienki, nowoczesne łóżka.

W grudniu rozpocznie się kolejny zimowy sezon turystyczny w Tatrach, podczas którego zakopiański oddział urazowo–ortopedyczny ma najwięcej pacjentów, głównie narciarzy. Jak ocenił ordynator oddziału i wicedyrektor szpitala Marian Papież, tylko podczas sezonu zimowego do zakopiańskiego szpitala trafia ponad 3 tys. narciarzy, głównie ze złamaniami i urazami stawów.

Ponad tysiąc pacjentów „urazówki” rocznie wymaga leczenia operacyjnego. Dotychczasowy oddział urazowo–ortopedyczny zakopiańskiego szpitala mieścił się w innej części lecznicy i był podzielony na dwa odcinki.

Otwarty oddział urologiczny jest jedynym tego typu funkcjonującym na Podhalu. Posiada dwie specjalistyczne sale zabiegowe wyposażone m.in. w nowoczesny sprzęt do bezinwazyjnego rozbijania kamieni nerkowych.

Wartość zrealizowanej inwestycji to ponad 1,5 mln zł, jej koszt poniósł w całości zakopiański szpital.

Nowe oddziały powstały w miejscu przeniesionego w ubiegłym roku do nowego budynku bloku operacyjnego wraz z oddziałem anestezjologii i intensywnej terapii. Koszt ubiegłorocznej inwestycji wyniósł 20 mln zł, z czego połowa pochodziła ze środków wypracowanych przez szpital, a reszta – z funduszy unijnych. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.