PARTNER PORTALU
  • BGK

Dyrekcja szpitala chce wydzierżawić parking

  • Rynek Zdrowia/Głos Pomorza    23 maja 2013 - 08:59
Dyrekcja szpitala chce wydzierżawić parking

Dyrekcja Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. J. Korczaka w Słupsku rozważa przekazanie szpitalnych parkingów w dzierżawę prywatnemu operatorowi. A to oznaczałoby płacenie za postój przez pacjentów i ich rodziny. Ci ostatni są - co zrozumiałe - przeciwni opłatom.
Marian Rydz, dyrektor administracyjny słupskiego szpitala, potwierdza,  że wpłynęła do niego oferta firmy, która chciałaby wydzierżawić bezpłatne szpitalne parkingi, aby przekształcić je w płatne i strzeżone.

W sumie chodzi o 270 miejsc parkingowych. Ponad 180 z nich mieści się na parkingu przed głównym wejściem do szpitala, pozostałe w pobliżu wejścia do SOR-u - podaje Głos Pomorza.

Dyrekcja poinformowała, że pacjenci mieliby prawo do co najmniej pół lub godzinnego postoju za darmo. Dzięki takiemu rozwiązaniu szpital mógłby zarobić kilkaset tysięcy złotych rocznie.

Podobne rozwiązania funkcjonują już od dawna przed dużymi szpitalami np. w Warszawie oraz miastach wojewódzkich, gdzie parkingi są ciągle przepełnione, a kierowcy od dawna skarżyli się na kłopoty z parkowaniem. Tego typu rozwiązanie ma wymuszać na kierowcach szybsze zwalnianie miejsca do parkowania.

Z drugiej jednak strony - wystarczy zajrzeć do internetu, aby znaleźć  teksty o niezadowolonych pacjentach albo sporach między kierowcami a operatorami parkingów przyszpitalnych, a nawet relacje z procesów sądowych w sprawie wysokości pobieranych opłat i rozliczeń między operatorami a szpitalami.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.