PARTNER PORTALU
  • BGK

Dyrektor pogotowia jednak ważny

  • Gazeta Wyborcza, RZ/Rynek Zdrowia    24 lutego 2012 - 11:47
Dyrektor pogotowia jednak ważny

W czwartek (23 lutego) zarząd województwa uznał w drodze głosowania, że konkurs na dyrektora świętokrzyskiego pogotowia był jednak ważny.
Przypomnijmy: w połowie października 2011 r. konkurs na stanowisko dyrektora Świętokrzyskiego Centrum Ratownictwa Medycznego i Transportu Sanitarnego w Kielcach wygrała p.o. dyrektora Marta Solnica.

Pokonała dwóch kontrkandydatów, ale jej kandydatury nie zaakceptował zarząd województwa świętokrzyskiego - przeciwny był m.in. odpowiedzialny za ochronę zdrowia wicemarszałek Grzegorz Świercz. Ogłoszono zatem drugi konkurs, który ponownie wygrała Marta Solnica

Czytaj też: Nadchodzi szpitalne tsunami

I tym razem Grzegorz Świercz chciał unieważnić wyniki konkursu, opierając się na opinii prawników. Wniosek w tej sprawie został zgłoszony na zarządzie województwa. Powodem było odwołanie jednego z kandydatów na szefa pogotowia - Pawła Strząbały, dyrektora wydziału centrum zdrowia publicznego w Świętokrzyskim Urzędzie Wojewódzkim.

Wcześniej komisja nie dopuściła go do rozmów kwalifikacyjnych, ponieważ, jej zdaniem, nie spełniał wymagań. Chodziło o doświadczenie w pracy na kierowniczym stanowisku - komisja wymagała 5-letniego stażu. Jak podaje Gazeta Wyborcza, w takiej sytuacji władze województwa poprosiły o opinię prawników, ale otrzymały dwie sprzeczne ze sobą opinie.

Natomiast Iwona Sinkiewicz, rzeczniczka urzędu marszałkowskiego województwa świętokrzyskiego (oceń działania marszałka) poinformowała, że ponieważ w gronie zarządu również były rozbieżności zdań w tej kwestii, odbyło się głosowanie: dwóch członków zarządu głosowało za przyjęciem wniosku w sprawie unieważnienia konkursu, trzech było przeciwnych. Za unieważnieniem konkursu głosowali Grzegorz Świercz i Jan Maćkowiak z PO, za - byli Adam Jarubas, Kazimierz Kotowski i Piotr Żołądek z PSL.

Wkrótce zarząd będzie głosował nad kolejnym wnioskiem - o powołanie Solnicy na stanowisko dyrektora. Wszystko wskazuje na to, że jej kandydatura uzyska akceptację.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.