PARTNER PORTALU
  • BGK

Dyrektor szpitala nie przekroczyła uprawnień

  • Rynek Zdrowia/ Gazeta Krakowska, AK    27 lipca 2010 - 19:19

Wadowicka prokuratura umorzyła śledztwo w sprawie przekroczenia uprawnień przez dyrektor wadowickiego szpitala - Krystynę Grzesiek.
Przypomnijmy, że chodziło tu o rzekome przekroczenie uprawnień przy projektowaniu rozbudowy Szpitala w Wadowicach. O tę inwestycję toczy się spór pomiędzy dyrektorem szpitala a władzami powiatu. Idzie oczywiście o pieniądze. Samorząd zamierza przeznaczyć dużo mniej na rozbudowę niż chce tego dyrekcja szpitala.
 
Zawiadomienie do prokuratury w tej sprawie złożyła starosta Teresa Kramarczyk i członek zarządu powiatu Jolanta Wąs w październiku ubiegłego roku.
 
Jak podaje "Gazeta Krakowska", starosta wielokrotnie powtarzała, że projekt nowego pawilonu został wykonany z naruszeniem prawa i m.in. dlatego starostwo za niego nie zapłaci. Zarzucała ona również, że Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej w Wadowicach doprowadził do powstania projektu pawilonu niezgodnego z oczekiwaniami zarządu powiatu, narażając starostwo na stratę finansową.
 
Według projektu koszt pawilonu miał wynosić około 114 mln zł, a nie jak zakładały władze powiatu 48 mln zł. Regionalna Izba Obrachunkowa i rzecznik dyscypliny finansów publicznych nie dopatrzyli się winy dyrektorki w tej sprawie.
 
Rozbudowa szpitala jest konieczna, aby spełniał on do 2012 r. surowe normy sanitarne i budowlane, które w obecnym kształcie szpitala są niemożliwe do osiągnięcia. Jeśli szpital nie spełni norm, może dojść do sytuacji, że będzie musiał zwrócić pieniądze otrzymane z funduszy unijnych na wcześniejsze inwestycje.
 
– Złożono na mnie doniesienie do prokuratury w sprawie rozbudowy szpitala, ale ja nie mam sobie nic do zarzucenia. Zrobiłam wszystko najlepiej jak mogłam – mówiła w październiku ubiegłego roku portalowi rynekzdrowia.pl dyrektor szpitala Krystyna Grzesiek.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.