PARTNER PORTALU
  • BGK

Dyrektora toruńskiej lecznicy poznamy nieprędko

  • Gazeta.pl/Rynek Zdrowia    13 sierpnia 2012 - 11:52
Dyrektora toruńskiej lecznicy poznamy nieprędko

Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego po kwietniowej rezygnacji z funkcji dyrektora Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego im. L. Rydygiera w Toruniu, wieloletniego szefa placówki Andrzeja Wiśnickiego, zapewniał, że jego następca rozpocznie pracę pod koniec sierpnia. Okazuje się jednak, że dotychczas nie rozpisano nawet konkursu na to stanowisko.
Edward Hartwig, wicemarszałek odpowiedzialny w Kujawsko-Pomorskiem za ochronę zdrowia wyjaśnia, że z powołaniem komisji konkursowej zarząd województwa czeka na zakończenie sezonu urlopowego. Obecnie obowiązki dyrektora pełni w toruńskim szpitalu Roger Hartwig, wcześniejszy główny specjalista ds. finansowych - informuje Gazeta.pl.

Edward Hartwich zadeklarował, że konkurs na nowego dyrektora zostanie rozpisany do końca października.

Jak informował portal rynekzdrowia.pl, Andrzej Wiśnicki w kwietniu b.r. złożył rezygnację po 20 latach kierowania toruńską lecznicą (był jej dyrektorem od 1992 r., a w okresie 1 stycznia 2009 r. do 7 listopada 2010 r. pełnił funkcję dyrektora Wojewódzkiego Szpitala Dziecięcego w Toruniu).

Przypomnijmy, że w listopadzie 2010 r. Wojewódzki Szpital Zespolony im. L. Rydygiera połączył się z Wojewódzkim Szpitalem Dziecięcym w Toruniu oraz toruńskim Samodzielnym Wojewódzkim Centrum Stomatologii w jeden samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej. Obecnie trwa proces przyłączania do Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego - Wojewódzkiego Ośrodka Lecznictwa Psychiatrycznego, Wojewódzkiego Szpitala Obserwacyjno-Zakaźnego oraz stacji pogotowia.

Przyczyną rezygnacji ze stanowiska był konflikt z Urzędem Marszałkowskim Województwa Kujawsko-Pomorskiego, który jest organem założycielskim placówki. Nie brakowało jednak opinii, że Wiśnicki powinien dalej zarządzać lecznicą, ponieważ w ostatnich latach wyprowadził szpital na prostą, a także sprawnie pokierował jednostką powstałą w wyniku konsolidacji.

Krystyna Sienkiewicz, pielęgniarka, była wiceminister zdrowia, poseł i senator wskazywała w kwietniu br. na Wiśnickiego jako na jednego z najlepszych dyrektorów. Jej zdaniem w toruńskim szpitalu widać było efekty pracy dyrektora, co uzasadniały m.in. do dobre notowania lecznicy w rożnych ogólnopolskich rankingach. Sienkiewicz podkreślała też, że po kolejnym planowanym połączeniu powstanie duży "organizm", który będzie potrzebował sprawnego menedżera.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.