PARTNER PORTALU
  • BGK

Dyrektorka szpitala w Dobrym Mieście odwołana ze stanowiska

  • PAP    31 stycznia 2014 - 20:13
Dyrektorka szpitala w Dobrym Mieście odwołana ze stanowiska

Zarząd powiatu olsztyńskiego zdecydował w piątek o odwołaniu ze stanowiska dyrektorki szpitala w Dobrym Mieście. Decyzję uzasadniono "utratą zaufania co do możliwości kierowania zespołem ludzkim". Na dyrektorkę poskarżyła się staroście załoga szpitala.
W oświadczeniu zarządu powiatu olsztyńskiego podano, że decyzję podjęto po zasięgnięciu opinii rady społecznej dobromiejskiego szpitala. "Przyczyną odwołania była utrata zaufania co do możliwości kierowania zespołem ludzkim przez panią dyrektor" - napisano w komunikacie i dodano, że umowa pracy z dyrektorką zostanie rozwiązana z zachowaniem 3-miesięcznego wypowiedzenia.

Przed kilkoma tygodniami na dyrektorkę szpitala poskarżyła się olsztyńskiemu staroście załoga szpitala. Wskazywano m.in., że pani dyrektor nazbyt tnie koszty (miała m.in. nakazywać zabieranie z pojemników mydła w płynie i papierowych ręczników dla pacjentów) i źle odnosi się do załogi. Po tych informacjach starosta wysłał dyrektorkę na urlop i wszczęto w szpitalu kontrolę. Jej wyników starostwo nie ujawniło.

Dyrektorka szpitala Maria Mielniczek powiedziała PAP, że przyjmuje do wiadomości decyzję zarządu powiatu i podkreśliła, że się do niej dostosuje. "Pracowałam w tym szpitalu 8 lat, poświęcałam się pracy, spędzałam w niej także swój prywatny czas. Nie podzielam stanowiska zarządu co do oceny mojej pracy, ale zarząd mnie powołał i ma mnie prawo odwołać" - powiedziała Mielniczek.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.