PARTNER PORTALU
  • BGK

Dyrektorzy szpitali przeciw obowiązkowemu OC

  • Głos Szczeciński/Rynek Zdrowia    25 stycznia 2012 - 07:48
Dyrektorzy szpitali przeciw obowiązkowemu OC

Dyrektorzy szczecińskich szpitali piszą do rządu apel w sprawie dodatkowych ubezpieczeń, których nie chcą płacić. Uważają, że skoro każda placówka ma obowiązkowe ubezpieczenie OC, to dodatkowa polisa powinna być dobrowolna.
Podczas ostatniego kolegium dyrektorów zdecydowano o skierowaniu apelu do ustawodawcy. Dyrektorzy nie chcą dublować ubezpieczeń, bo ich zdaniem ubezpieczenie OC wyczerpuje potrzebne zabezpieczenie - informuje Głos Szczeciński.

Od nowego roku pacjenci mogą dochodzić roszczeń od szpitali nie tylko na drodze sądowej, ale również przed komisjami ds. orzekania o zdarzeniach medycznych. Na każdy szpital nałożono zatem obowiązek wykupienia dodatkowej polisy na rzecz takich pacjentów.

Np. polisa SP Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Szczecinie miałaby kosztować 750 tys. zł - informuje dyrekcja. Podobną kwotę musiałby zapłacić Specjalistyczny Szpital im. Sokołowskiego w Szczecinie.

PZU, praktycznie jako jedyny ubezpieczyciel na rynku, zdecydował się na podjęcie ryzyka i sprzedaż tego rodzaju polis. Według firmy, w około 10 proc. przypadków leczenia dochodzi do błędów medycznych, a  pacjenci coraz częściej występują na drogę sądową.

Czytaj też: Składki na ubezpieczenia OC szpitali. Czy może być taniej?

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (2)

  • Kamel, 2012-01-25 10:31:09

    To jest po prostu"szpitalny,chory człowiek"!! W tym leży problem albo w niczym!!
  • Amelia, 2012-01-25 10:21:35

    trudno jednoznacznie wywnioskować, w czym leży problem!!