Dyrektorzy szpitali przeciw obowiązkowemu OC

  • Głos Szczeciński/Rynek Zdrowia
  • 25-01-2012
  • drukuj
Dyrektorzy szczecińskich szpitali piszą do rządu apel w sprawie dodatkowych ubezpieczeń, których nie chcą płacić. Uważają, że skoro każda placówka ma obowiązkowe ubezpieczenie OC, to dodatkowa polisa powinna być dobrowolna.
Dyrektorzy szpitali przeciw obowiązkowemu OC

Podczas ostatniego kolegium dyrektorów zdecydowano o skierowaniu apelu do ustawodawcy. Dyrektorzy nie chcą dublować ubezpieczeń, bo ich zdaniem ubezpieczenie OC wyczerpuje potrzebne zabezpieczenie - informuje Głos Szczeciński.

Od nowego roku pacjenci mogą dochodzić roszczeń od szpitali nie tylko na drodze sądowej, ale również przed komisjami ds. orzekania o zdarzeniach medycznych. Na każdy szpital nałożono zatem obowiązek wykupienia dodatkowej polisy na rzecz takich pacjentów.

Np. polisa SP Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Szczecinie miałaby kosztować 750 tys. zł - informuje dyrekcja. Podobną kwotę musiałby zapłacić Specjalistyczny Szpital im. Sokołowskiego w Szczecinie.

PZU, praktycznie jako jedyny ubezpieczyciel na rynku, zdecydował się na podjęcie ryzyka i sprzedaż tego rodzaju polis. Według firmy, w około 10 proc. przypadków leczenia dochodzi do błędów medycznych, a  pacjenci coraz częściej występują na drogę sądową.

Czytaj też: Składki na ubezpieczenia OC szpitali. Czy może być taniej?

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (2)ZOBACZ WSZYSTKIE

To jest po prostu"szpitalny,chory człowiek"!! W tym leży problem albo w niczym!!

Kamel, 2012-01-25 10:31:09 odpowiedz

trudno jednoznacznie wywnioskować, w czym leży problem!!

Amelia, 2012-01-25 10:21:35 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE