Dyżury aptek: Radni tworzą harmonogramy, pacjent kursuje

  • Rynek Aptek
  • 21-10-2016
  • drukuj
Harmonogram pracy aptek w powiecie lwóweckim pozostawia wiele do życzenia. Nie jest dostosowany do nocnej pomocy medycznej. W efekcie pacjent z jednego miasta musi udać się do lekarza w drugim, a zrealizować receptę w jeszcze innej miejscowości.
Dyżury aptek: Radni tworzą harmonogramy, pacjent kursuje
Izba sugeruje też, iż usługi nocnych dyżurów aptek powinny być finansowane z budżetu starostwa (fot.pixabay)

Radni z powiatu mimo negatywnej opinii Dolnośląskiej Izby Aptekarskiej, przeforsowali harmonogram nocnych i świątecznych dyżurów aptek.

Jak wynika z doniesień lokalnych mediów oraz informacji z Izby, ustalany grafik dyżurów, jest nieracjonalny. W weekend często dochodzi do kuriozalnych sytuacji, w których osoba chora np. z Lwówka Śląskiego musi udać się do lekarza do Gryfowa Śląskiego, a następnie z receptą do apteki we Wleniu.

Podobne sytuacje zauważa Izba. "Biorąc pod uwagę fakt, że Nocna i Świąteczna Pomoc mieści się w Gryfowie Śląskim, należałoby przenieść dyżury nocne do ww. miasta. Wielokrotne przejazdy pacjentów pomiędzy ich miejscami zamieszkana, placówką świadczeń zdrowotnych a apteką, która w danym dniu pełni dyżur jest niekorzystne przede wszystkim dla pacjentów, jak również nie ma uzasadnienia praktycznego, ani ekonomicznego" - zauważa DIA.

Izba sugeruje też, iż usługi nocnych dyżurów aptek powinny być finansowane z budżetu starostwa, tak jak pozostałych placówek ochrony zdrowia.

Więcej czytaj tutaj

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE