Dzieciaki opanowały olsztyński szpital

Ponad 300 dzieci poznawało w czwartek (27 września) pracę Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala Dziecięcego w Olsztynie.Okazją do zwiedzania szpitala była Dzień Otwarty "Akademia Zdrowia" zorganizowany z okazji 10. Olsztyńskich Dni Nauki i Sztuki.
Dzieciaki opanowały olsztyński szpital
Podczas wycieczki najmłodsi przekonali się, że szpitala nie trzeba się bać, bo pracują tu przyjaźni ludzie, którzy w razie choroby pomogą wrócić do zdrowia.

Najwięcej emocji wzbudzało zwiedzanie SOR-u. Dzieci obejrzały specjalistyczny sprzęt ratujący życie, zwiedziły karetkę ratunkową i wzięły udział w warsztatach z pierwszej pomocy.

Najmłodszym podobała się też wystawa sprzętu medycznego, gdzie obok nowoczesnych osiągnięć techniki, można było obejrzeć m.in. stare wagi i strzykawki. Uczestnicy wycieczki obejrzeli z bliska nowoczesny sprzęt do wykonywania badań rentgenowskich, tomograf komputerowy i sprzęt do badania czynności mózgu. Widzieli też na przykładowych zdjęciach jakie choroby można diagnozować za pomocą tej aparatury. Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE