PARTNER PORTALU
  • BGK

Dzieciaki opanowały olsztyński szpital

  • Rynek Zdrowia    28 września 2012 - 07:06
Dzieciaki opanowały olsztyński szpital

Ponad 300 dzieci poznawało w czwartek (27 września) pracę Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala Dziecięcego w Olsztynie.Okazją do zwiedzania szpitala była Dzień Otwarty "Akademia Zdrowia" zorganizowany z okazji 10. Olsztyńskich Dni Nauki i Sztuki.
Podczas wycieczki najmłodsi przekonali się, że szpitala nie trzeba się bać, bo pracują tu przyjaźni ludzie, którzy w razie choroby pomogą wrócić do zdrowia.

Najwięcej emocji wzbudzało zwiedzanie SOR-u. Dzieci obejrzały specjalistyczny sprzęt ratujący życie, zwiedziły karetkę ratunkową i wzięły udział w warsztatach z pierwszej pomocy.

Najmłodszym podobała się też wystawa sprzętu medycznego, gdzie obok nowoczesnych osiągnięć techniki, można było obejrzeć m.in. stare wagi i strzykawki. Uczestnicy wycieczki obejrzeli z bliska nowoczesny sprzęt do wykonywania badań rentgenowskich, tomograf komputerowy i sprzęt do badania czynności mózgu. Widzieli też na przykładowych zdjęciach jakie choroby można diagnozować za pomocą tej aparatury. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.