PARTNER PORTALU
  • BGK

Dzień walki z rakiem

  • AZA    4 lutego 2011 - 19:56
Dzień walki z rakiem

W ramach Światowego Dnia Walki z Rakiem, Świętokrzyskie Centrum Onkologii w Kielcach zaprasza w sobotę 5 lutego na Dzień Otwarty placówki.
W godz. 9.00-13.00 będzie można wykonać bezpłatne badania cytologiczne i mammograficzne, pomiar poziomu tlenku węgla w wydychanym powietrzu oraz dowiedzieć się jak skutecznie rzucić palenie.

Z badań cytologicznych będą mogły skorzystać kobiety w wieku 25-59 lat, które nie miały wykonywanej cytologii w ciągu ostatnich trzech lat, natomiast panie z grupy wiekowej 50-69 lat mogą przyjść do ŚCO wykonać mammografię (jeśli nie miały wykonywanego tego badania w ciągu ostatnich dwóch lat).

Podczas Dnia Otwartego Onkologii będzie można także skorzystać z bezpłatnych konsultacji specjalistów, uzyskać informacje na temat zdrowego stylu życia i profilaktyki nowotworowej, dowiedzieć się jak samodzielnie badać piersi oraz jakie sygnały ostrzegawcze powinny skłonić nas do wizyty u lekarza.

Osoby palące papierosy będą mogły zmierzyć poziom tlenku węgla w wydychanym powietrzu oraz zapoznać się ze sposobami rzucenia tego nałogu. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (2)

  • Turysta, 2011-02-05 10:54:38

    walka powinna trwać cały rok a nie tylko od świętra. W końcu tu chodzi o ludzkie życie!!!
  • Fenomen, 2011-02-04 22:18:27

    Nie ma nic szlachetniejszego niż "BIAŁE KŁAMSTWO" ! Wszystko...będzie dobrze!Trzeba to docenić...Trzeba się cieszyć z tego co się ma! A jednak to takie smutne...