PARTNER PORTALU
  • BGK

Dziś Dzień Walki z Depresją

  • PAP    23 lutego 2010 - 10:05

Możliwość zapoznania się z problematyką depresji, jej przyczynami i objawami, będą mieli pasażerowie specjalnego tramwaju edukacyjnego, który dziś (23 lutego) będzie jeździł w Warszawie.




Tramwaj wyruszy w trasę w Ogólnopolskim Dniu Walki z Depresją o godz. 12.00, z pętli przy placu Narutowicza i będzie jeździł do godz. 18.00.

Dla pasażerów przygotowano materiały edukacyjne, ankietę badającą wiedzę o depresji, oraz kupony upoważniające do skorzystania z bezpłatnych konsultacji lekarskich w wybranych gabinetach (liczba konsultacji jest ograniczona). Będzie można również obejrzeć monodramy przygotowane przez studentów PWST we Wrocławiu.

Akcja prowadzona jest w ramach kampanii Forum Przeciw Depresji, organizowanej od 2007 r. Jej celem jest przede wszystkim uświadamianie społeczeństwu, że depresja nie jest chwilowym stanem, ale poważną chorobą, którą należy leczyć. Ma także pomóc w przełamywaniu oporu i niechęci chorych oraz ich rodzin przed zgłaszaniem się do lekarzy, terapeutów i grup wsparcia.

Z myślą o osobach chorych na depresję i tych, których bliscy lub znajomi zmagają się z tą chorobą, powstała specjalna strona internetowa www.forumprzeciwdepresji.pl. Za jej pośrednictwem można uzyskać wiele informacji o objawach, przebiegu i sposobach leczenia depresji oraz wykonać test ryzyka zachorowania.

Działa także specjalny telefon zaufania fundacji Itaka: 022 654 40 41, przy którym dyżurują lekarze psychiatrzy. Telefon jest czynny przez cały rok w poniedziałki i w czwartki w godz. 17.00 - 20.00, a podczas Ogólnopolskiego Dnia Walki z Depresją w godz.12.00 - 22.00.

Na bezpłatny przejazd tramwajem zapraszają organizatorzy Ogólnopolskiej Kampanii Społecznej Forum Przeciw Depresji Servier Polska we współpracy z fundacją Itaka. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!






×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.