PARTNER PORTALU
  • BGK

E-udogodnienia dla pacjentów w Płońsku

  • GK    30 lipca 2013 - 12:33
E-udogodnienia dla pacjentów w Płońsku

Rejestrowanie się przez internet, szybszy dostęp do wyników badań, a także uzyskiwanie porad medycznych drogą elektroniczną to tylko część udogodnień, jakie zostaną wprowadzone w szpitalu w Płońsku.
Placówka otrzyma 5,4 mln zł dotacji z UE na wprowadzenie e-udogodnień. Umowę w tej sprawie podpisali wicemarszałkowie Krzysztof Grzegorz Strzałkowski i Leszek Ruszczyk oraz dyrektor szpitala w Płońsku Józef Świerczek.

Pacjenci z powiatu płońskiego będą mogli liczyć na sprawniejszą pracę szpitala. Rozbudowa sieci LAN oraz modernizacja serwerowni pozwoli na elektroniczny obieg dokumentów i dostęp do cyfrowych wyników badań. To przyspieszy pracę lekarzy, a tym samym zwiększy czas poświęcany pacjentom.

Dzięki ucyfrowieniu trzech stacjonarnych aparatów rtg łatwiejsze będzie też archiwizowanie wyników badań.

Z punktu widzenia pacjentów najważniejszy będzie jednak system usług on-line, dzięki któremu będzie można przez Internet rejestrować się na wizytę, odbierać wyniki badań, a nawet otrzymać drogą elektroniczną medyczną poradę.

Aby takie udogodnienia były powszechnie dostępne, zainstalowanych zostanie 16 PIAP-ów (publiczne punkty dostępu do Internetu) - trzy z nich staną w szpitalu, jeden w siedzibie Starostwa Powiatowego w Płońsku, a pozostałe w siedzibach urzędów w miejscowościach z terenu powiatu płońskiego (Płońsk, Raciąż, Dzierzążnia, Naruszewo, Załuski, Joniec, Baboszewo, Nowe Miasto, Czerwińsk nad Wisłą oraz Sochocin).

Projekt jest realizowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2007-2013 w odpowiedzi na konkurs przeprowadzony przez Mazowiecką Jednostkę Wdrażania Programów Unijnych.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.
NAJPOPULARNIEJSZE W PORTALU
NAJNOWSZE WIADOMOŚCIWyszukiwarki

Polecane oferty: