PARTNER PORTALU
  • BGK

E-zdrowie do konsultacji

  • AW    24 maja 2012 - 15:05
E-zdrowie do konsultacji

Rozpoczęły się konsultacje społeczne nowego projektu proponowanego do umieszczenia na indykatywnej liście projektów indywidualnych w ramach RPO woj. zachodniopomorskiego na lata 2007-2013. Chodzi o większy dostęp do medycznych usług on-line.
W związku z aktualizacją Indykatywnej Listy Projektów Indywidualnych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2007-2013, rozpoczęły sie konsultacje społeczne nowego projektu proponowanego do umieszczenia na indykatywnej liście projektów indywidualnych w ramach RPO woj. zachodniopomorskiego na lata 2007-2013.

Celem konsultacji, które potrwają do 22 czerwca jest zebranie opinii i uwag wszystkich środowisk na temat nowego projektu indywidualnego proponowanego do wsparcia w ramach RPO na lata 2007-2013, jakim jest projekt „Poprawa warunków życia i zdrowia mieszkańców województwa zachodniopomorskiego poprzez zaprojektowanie i wdrożenie Zintegrowanego Szpitalnego Systemu Informacyjnego umożliwiającego dostęp do medycznych usług on-line".

Jak podaje urząd marszałkowski, projekt ten ma być realizowany na terenie Szczecina i Koszalina przez partnerstwo trzech szpitali: Samodzielnego Publicznego Specjalistycznego Zakładu Opieki Zdrowotnej „Zdroje" (lider projektu), Specjalistycznego Szpitala im. Prof. Alfreda Sokołowskiego w Szczecinie oraz Szpitala Wojewódzkiego im. M. Kopernika w Koszalinie.

Szpitale chcą wspólnie stworzyć nowoczesny, zintegrowany, interoperacyjny szpitalny system informacyjny, który ma wspierać procesy lecznicze i zarządcze.

System ma w pełni opierać się na elektronicznym obiegu informacji medycznej; dzięki temu usługi z zakresu e-zdrowia będą mogły być udostępnione mieszkańcom województwa zachodniopomorskiego. Wpłynie to korzystanie na poprawę efektywności leczenia pacjentów m.in. dzięki umożliwieniu elektronicznej wymiany informacji medycznej zarówno pomiędzy placówkami medycznymi, jak i pomiędzy placówkami medycznymi i mieszkańcami.

Jednym z głównych celów projektu jest uruchomienie usług on-line, takich jak zapisywanie się na wizyty przez Internet oraz umożliwienie mieszkańcom województwa dostępu do własnej dokumentacji medycznej poprzez Internet.

W konsultacjach mogą wziąć udział wszyscy zainteresowani, a w szczególności przedstawiciele samorządów terytorialnych, partnerów społeczno-gospodarczych, administracji rządowej, organizacji pozarządowych i środowisk akademickich.

Aby zgłosić uwagi i przedstawić opinie na temat powyższego projektu indywidualnego, należy pobrać i wypełnić - dostępny na stronie http://rpo.wzp.pl/rpo/informacje_dla_wnioskodawcow/p-r-m-a-16278/konsultacje_spoleczne.htm - formularz zgłaszania uwag.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.