PARTNER PORTALU
  • BGK

E-zdrowie wyjdzie Bielanom na zdrowie

  • GK/mazovia.pl    21 kwietnia 2011 - 10:29
E-zdrowie wyjdzie Bielanom na zdrowie

Dzięki ponad 2,68 mln zł z Unii Szpital Bielański w Warszawie wdroży nowe usługi dla pacjentów.
W ramach projektu e-zdrowie w Szpitalu Bielańskim będzie funkcjonował m.in. system obiegu informacji o pacjencie w poradniach i oddziałach, a także system elektronicznej rejestracji pacjentów. Umożliwi to rezerwację przez Internet terminów badań i wizyt u lekarzy specjalistów przez pacjentów i lekarzy rodzinnych.

Duże zmiany nastąpią także w medycznej działalności szpitala. Specjalny system pozwoli na zdalne przesyłanie danych medycznych. Pięć terminali umieszczonych zostanie m.in. na blokach operacyjnych, sali porodowej oraz sali konferencyjnej.

Dane, zarówno obraz, jak i dźwięk, będą przesyłane do innych ośrodków lub odpowiednio archiwizowane. Umożliwi to lekarzom prowadzenie, także na żywo, wideokonferencji ze specjalistami w innych szpitalach lub ośrodkach akademickich. Znacznie skróci to czas diagnozy i przyspieszy rozpoczęcie odpowiednich działań leczniczych.

Dodatkowo zainstalowany zostanie także nowy portal internetowy szpitala, na którym znajdą się wszystkie niezbędne informacje o placówce m.in. lista świadczonych usług medycznych i leczonych schorzeń, dane na temat personelu medycznego i jego dostępności, oferty pracy w szpitalu, a także informacje na temat rozwoju placówki, planowanych inwestycjach i przetargach

W szpitalu pojawią się także publiczne punkty dostępu do Internetu, czyli specjalne infomaty, z których będą mogli korzystać lekarze i pacjenci.

Szpital Bielański to jeden z największych warszawskich szpitali. Obejmuje swoim zakresem teren zamieszkały przez ponad 250 tys. osób. Całkowita wartość projektu przekracza 3,1 mln zł.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.