PARTNER PORTALU
  • BGK

E-zdrowie wyjdzie Bielanom na zdrowie

  • GK/mazovia.pl    21 kwietnia 2011 - 10:29
E-zdrowie wyjdzie Bielanom na zdrowie

Dzięki ponad 2,68 mln zł z Unii Szpital Bielański w Warszawie wdroży nowe usługi dla pacjentów.
W ramach projektu e-zdrowie w Szpitalu Bielańskim będzie funkcjonował m.in. system obiegu informacji o pacjencie w poradniach i oddziałach, a także system elektronicznej rejestracji pacjentów. Umożliwi to rezerwację przez Internet terminów badań i wizyt u lekarzy specjalistów przez pacjentów i lekarzy rodzinnych.

Duże zmiany nastąpią także w medycznej działalności szpitala. Specjalny system pozwoli na zdalne przesyłanie danych medycznych. Pięć terminali umieszczonych zostanie m.in. na blokach operacyjnych, sali porodowej oraz sali konferencyjnej.

Dane, zarówno obraz, jak i dźwięk, będą przesyłane do innych ośrodków lub odpowiednio archiwizowane. Umożliwi to lekarzom prowadzenie, także na żywo, wideokonferencji ze specjalistami w innych szpitalach lub ośrodkach akademickich. Znacznie skróci to czas diagnozy i przyspieszy rozpoczęcie odpowiednich działań leczniczych.

Dodatkowo zainstalowany zostanie także nowy portal internetowy szpitala, na którym znajdą się wszystkie niezbędne informacje o placówce m.in. lista świadczonych usług medycznych i leczonych schorzeń, dane na temat personelu medycznego i jego dostępności, oferty pracy w szpitalu, a także informacje na temat rozwoju placówki, planowanych inwestycjach i przetargach

W szpitalu pojawią się także publiczne punkty dostępu do Internetu, czyli specjalne infomaty, z których będą mogli korzystać lekarze i pacjenci.

Szpital Bielański to jeden z największych warszawskich szpitali. Obejmuje swoim zakresem teren zamieszkały przez ponad 250 tys. osób. Całkowita wartość projektu przekracza 3,1 mln zł.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.