PARTNER PORTALU
  • BGK

E-zdrowie wyjdzie na zdrowie

  • AW/24kurier.pl    24 stycznia 2011 - 10:15

Już za dwa lata grupa szpitali z zachodniopomorskiego zostanie połączona w swoistym centrum dowodzenia, które znajdzie się na terenie Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego.
Ułatwi to znacznie leczenie pacjentów, którzy znajdą się w szpitalach daleko od swego miejsca zamieszkania.

- Dzięki nowemu systemowi będzie można zdalnie, czyli w  miejscu oddalonym od danego szpitala, opisywać badania medyczne przeprowadzone na pacjencie. Chodzi bowiem o szybką diagnozę medyczną lekarzy specjalistów, których w danej placówce zdrowia nie ma. Kolejnym zaś celem jest możliwość uzyskania informacji, gdzie znajdują się dane medyczne o pacjencie i szybkie ich zdalne przekazanie - dr inż. Krzysztof Bogusławski, dyrektor Akademickiego Centrum Informatyki (ACI) Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego tak tłumaczy główne cele projektu o nieco przydługiej nazwie "Telemedycyna element e-zdrowia województwa zachodniopomorskiego".

Projekt o wartości 1,2 mln złotych został dofinansowany z Regionalnego Programu Operacyjnego w wysokości 75 proc. Pozostałe pieniądze pochodzić będą ze środków własnych. Koordynatorem całego przedsięwzięcia jest właśnie ACI ZUT.

 

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.