PARTNER PORTALU
  • BGK

E-zdrowie wyjdzie na zdrowie

  • AW/24kurier.pl    24 stycznia 2011 - 10:15

Już za dwa lata grupa szpitali z zachodniopomorskiego zostanie połączona w swoistym centrum dowodzenia, które znajdzie się na terenie Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego.
Ułatwi to znacznie leczenie pacjentów, którzy znajdą się w szpitalach daleko od swego miejsca zamieszkania.

- Dzięki nowemu systemowi będzie można zdalnie, czyli w  miejscu oddalonym od danego szpitala, opisywać badania medyczne przeprowadzone na pacjencie. Chodzi bowiem o szybką diagnozę medyczną lekarzy specjalistów, których w danej placówce zdrowia nie ma. Kolejnym zaś celem jest możliwość uzyskania informacji, gdzie znajdują się dane medyczne o pacjencie i szybkie ich zdalne przekazanie - dr inż. Krzysztof Bogusławski, dyrektor Akademickiego Centrum Informatyki (ACI) Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego tak tłumaczy główne cele projektu o nieco przydługiej nazwie "Telemedycyna element e-zdrowia województwa zachodniopomorskiego".

Projekt o wartości 1,2 mln złotych został dofinansowany z Regionalnego Programu Operacyjnego w wysokości 75 proc. Pozostałe pieniądze pochodzić będą ze środków własnych. Koordynatorem całego przedsięwzięcia jest właśnie ACI ZUT.

 

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.
NAJPOPULARNIEJSZE W PORTALU
NAJNOWSZE WIADOMOŚCIWyszukiwarki

Polecane oferty: