EEC 2015, Bartosz Sadowski: Uzdrowisko to nie tylko pijalnia wód i spacery

Publiczne pieniądze na leczenie uzdrowiskowe w naszym kraju wydawane są w prawidłowy sposób - podkreślał Bartosz Sadowski, prezes Przedsiębiorstwa Uzdrowiskowego Ustroń podczas VII Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach.
EEC 2015, Bartosz Sadowski: Uzdrowisko to nie tylko pijalnia wód i spacery
Pacjenci, którzy przeszli pełną rehabilitację kardiologiczną już po 2-3 miesiącach wracają do normalnej aktywności zawodowej (Bartosz Sadowski, fot.PTWP)

- Leczenie uzdrowiskowe, w tym m.in. rehabilitacja wczesna i wtórna jest zwieńczeniem całego procesu terapeutycznego - powiedział podczas jednej z kongresowych sesji Bartosz Sadowski. - Dlatego poważnym błędem jest utożsamianie leczenia uzdrowiskowego wyłącznie z sanatorium, pijalniami wód i spacerami.

Prezes Przedsiębiorstwa Uzdrowiskowego Ustroń zwrócił uwagę na bardzo istotną rolę rehabilitacji m.in. w kardiologii.

Czytaj też: Raport NIK, uzdrowiska: sanatoria niszczą kanalizację

- Prawie 10% pacjentów, którzy przeszli zawał serca, umiera w ciągu ciągu roku od wypisania ze szpitala. Dzieje się tak między innymi z powodu wciąż niewystarczającego dostępu do świadczeń rehabilitacyjnych osób z chorobami sercowo-naczyniowymi - przypomniał.

Cały artykuł czytaj tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (1)ZOBACZ WSZYSTKIE

To także zaplecze lokalnych włodarzy, którzy nic nie robią, tylko się kręcą na obrotowych fotelach, a może też mają TV 3D i okulary. Dla nich jest nieważne, że w uzdrowisku stężenie pyłów toksycznych jest powyżej normy w okresie grzewczym, słowiński kraj, słowiańskiego postrzegania świata. Ewolucja ...już nie raz chciała zwalczyć tą pomyłkę genetyczną, ale nie wyszło. rozwiń

gość, 2015-04-21 20:19:46 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE