PARTNER PORTALU
  • BGK

Elbląg: jest zgoda radnych na połączenie szpitali

  • Rynek Zdrowia/info.elblag.pl    24 czerwca 2016 - 10:26
Elbląg: jest zgoda radnych na połączenie szpitali
Połączenie ma wzmocnić placówki, które jako jeden podmiot będą się mogły starać np. o większe kontrakty z NFZ (fot.arch.)

• Elbląscy radni niemal jednomyślnie zagłosowali nad uchwałą w sprawie połączenia Elbląskiego Szpitala Specjalistycznego ze Szpitalem Miejskim. Tylko jeden z radnych wstrzymał się od głosu w tej sprawie.
• Głosowanie odbyło się podczas sesji 23 czerwca.
Głównym powodem łączenia szpitali w Elblągu były ich narastające problemy finansowe. Szpital Miejski ma obecnie ponad 16 mln zł długu. Z kolei dawny szpital wojskowy w ubiegłym roku zanotował stratę wynoszącą ponad 1,2 mln zł.

Nowo powstała placówka ma być zarejestrowana w sądzie do listopada i będzie nosiła nazwę Szpital Miejski im. świętego Jana Pawła II. Do czasu ogłoszenia konkursu, jego dyrektorem będzie Mirosław Gorbaczewski, dotychczasowy szef szpitala przy ul. Komeńskiego.

Połączenie ma wzmocnić placówki, które jako jeden podmiot będą się mogły starać np. o większe kontrakty z NFZ.

Po konsolidacji w szpitalu specjalistycznym miałby się znaleźć blok operacyjny oraz wszystkie oddziały zabiegowe, a także m.in. oddział pediatryczny, ginekologia, laryngologia oraz trakt porodowy z pododdziałem neonatologii. Do szpitala miejskiego trafi za to m.in. oddział psychiatrii oraz okulistyka.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.