PARTNER PORTALU
  • BGK

Elbląski szpital czeka komercjalizacja

  • PAP    15 lutego 2012 - 09:49
Elbląski szpital czeka komercjalizacja

Na przekształcenie Szpitala Miejskiego w spółkę z o.o. wyrazili zgodę we wtorek radni Elbląga. Miasto po utworzeniu spółki obejmie w niej 100 proc. udziałów. Zdaniem władz Elbląga komercjalizacja umożliwi znalezienie inwestora, który pomoże wyprowadzić placówkę z długów. Wynoszą one obecnie 17 mln zł.
Według prezydenta Elbląga Grzegorza Nowaczyka (oceń jego działania), utworzenie spółki pozwoli szpitalowi rozwinąć dodatkową działalność gospodarczą i wykonywać usługi medyczne także poza kontraktem z NFZ.

Władze Elbląga szukają inwestora branżowego, który dokapitalizuje spółkę. Szpital zyska dzięki temu nowy sprzęt diagnostyczno-leczniczy, możliwe będzie również wprowadzenie nowoczesnych metod leczenia. Szersza oferta usług medycznych (w tym specjalizacja w leczeniu i opiece nad matką i dzieckiem) ma zapewnić lecznicy większą liczbę pacjentów i - co za tym idzie - wyższy przychód.

Szpital Miejski od lat ma problemy finansowe. Od 2007 r. do 2011 r. miasto dołożyło do jego utrzymania 23 mln zł. Mimo to placówka z roku na rok przynosi coraz większe straty.

Lecznica zatrudnia blisko 400 osób, dysponuje siedmioma oddziałami i 240. łóżkami. Pod koniec ub. r. zlikwidowano dwa oddziały: rehabilitacji i chorób wewnętrznych. Przy szpitalu działa także siedem poradni.

Czyatj też:Rząd chce zmusić do prywatyzacji szpitali 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (2)

  • Kombik, 2012-02-15 12:56:18

    kiepska sytuacja finansowa dobija wszystkich
  • Uśka B., 2012-02-15 12:53:34

    Martwimy się,co się w tym szpitalu dzieje?