PARTNER PORTALU
  • BGK

Euro 2012: Ile na zabezpieczenie medyczne Warszawy?

  • Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia    9 marca 2011 - 14:35
Euro 2012: Ile na zabezpieczenie medyczne Warszawy?

Stołeczny ratusz szacuje, że na przygotowanie szpitali do Euro 2012 będzie musiał wydać około 3 mln zł, zaś na przygotowanie przychodni - milion.
W trakcie Euro 2012 za zabezpieczenie przebiegu imprezy od strony medycznej będzie odpowiadać pięć dużych warszawskich szpitali, do których w razie potrzeby trafią kibice, goście FIFA lub piłkarze biorący udział w mistrzostwach.

Sprawdź notowania prezydent Warszawy

Będą to: Wojewódzki Szpital Bródnowski, Szpital Czerniakowski, Szpital Wolski, Centralny Szpital Kliniczny MSWiA i Wojskowy Instytut Medyczny Centralny Szpital Kliniczny MON.

Jak informuje Gazeta Wyborcza, oprócz dużych szpitali, które będą pełnić rolę ośrodków referencyjnych dla uczestników i gości imprezy, miasto chce mieć dodatkowo jeszcze ekstra 300 miejsc w kilku innych szpitalach.

Poza szpitalami będzie czynnych jeszcze dziesięć przychodni, w których powstaną tzw. gabinety Euro, czyli doraźne ambulatoria, w których lekarze będą przyjmować publiczność i kibiców w pierwszej kolejności.

W trakcie mistrzostw na stadionach i w tzw. strefach kibiców będą funkcjonowały punkty, w których będzie można uzyskać doraźną pomocą medyczną od lekarzy i ratowników medycznych.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.