PARTNER PORTALU
  • BGK

Eurocoptery boją się latać nocą

  • Przegląd prasy/PAP/Gazeta Polska Codziennie    7 marca 2012 - 07:31
Eurocoptery boją się latać nocą

Po katastrofie kolejowej pod Szczekocinami na miejscu tragedii pojawiły się tylko dwa Eurocoptery – z Warszawy i Wrocławia.
Nie wyleciały śmigłowce ze znajdujących się znacznie bliżej baz w Łodzi, Kielcach i Krakowie – informuje „Gazeta Polska Codziennie”.

– Nie mamy przeszkolonych ekip. Tylko trzy bazy na terenie kraju dyżurują po zmroku – Warszawa całą dobę, Wrocław i Gdańsk do dwudziestej trzeciej. Pozostałe bazy dyżurują do zachodu słońca, tłumaczy Justyna Sochacka, rzecznik prasowy Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Oburzenia nie kryją politycy PiS-u. – Przecież po to mamy 17 stałych baz i 17 helikopterów, żeby w takich wypadkach latały, mówi „GPC” pos. PiS Czesław Hoc, który złożył w tej sprawie interpelację poselską.

Rzeczniczka LPR-u przyznaje, że Eurocoptery są przystosowane do latania w nocy, jednak we wszystkich bazach dyżurują dopiero od niespełna roku. – To nowe śmigłowce, nowa technologia. Do tej pory nasze załogi systemowo nie latały w nocy. Musimy się do tego przygotować. Potrzeba czasu, by loty przebiegały bezpiecznie – tłumaczy „Gazecie Polskiej Codziennie”.
. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (1)

  • autoidea, 2012-03-07 08:18:59

    Proponuje nasza nieszczesna, przyszla elektrownie jadrowa rowniez zamykac na klodke po zachodzie slonca. Zawsze przeciez tak robilismy jak krowy wrocily z pastwiska.