PARTNER PORTALU
  • BGK

Ewakuacja szpitala w Słubicach

  • PAP    24 maja 2010 - 18:51

W związku z zagrożeniem powodziowym dyrekcja szpitala w Słubicach (Lubuskie) przygotowuje się do ewakuacji pacjentów; od poniedziałku lecznica wstrzymała przyjęcia chorych - poinformował na stronie internetowej Urząd Miasta Słubice.
Od środy (26 maja) pacjenci ze wszystkimi stanami zagrożenia życia będą przewożeni do okolicznych szpitali niezagrożonych powodzią - napisano w komunikacie.

Władze Słubic szacują, że podwyższony stan wody w Odrze może spowodować zalanie przez wody dolnych kondygnacji szpitala, gdzie znajdują się między innymi centralna sterylizatornia, tlenownia, akumulatornia. Jeśli do tego dojdzie w całym szpitalu trzeba będzie odciąć energię elektryczną a to będzie oznaczało przerwanie działalności lecznicy.

Położone nad Odrą, graniczne Słubice i powiat słubicki znajdują się w gronie terenów potencjalnie zagrożonych zalaniem.

Z prognoz jakimi dysponuje wojewoda lubuski wynika, że do Słubic fala kulminacyjna ma dotrzeć w nocy z piątku na sobotę (28/29 maja). Przewidywany stan Odry to 590-600 cm, przy stanie alarmowym określonym na 370 cm. Woda nie powinna być wyższa od wałów.

Burmistrz Słubic wydał już apel do mieszkańców, w którym prosi o przygotowanie się do ewentualnej ewakuacji. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.