PARTNER PORTALU
  • BGK

Ewakuują oddział szpitala w Toruniu, bo lekarze nie podpisali kontraktów

  • PolskieRadio.pl/aw    4 marca 2015 - 15:31

Pacjenci oddziału Neurologicznego i Leczenia Udarów Mózgu Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Toruniu są przenoszeni do innych placówek w regionie.
Rzecznik prasowy Szpitala Janusz Mielcarek powiedział, że pierwszych siedmiu chorych zostało już we wtorek (3 marca) przewiezionych do innych szpitali w Świeciu, Grudziądzu i Inowrocławiu.

Rzecznik dodał, że powodem zaistniałej sytuacji jest brak porozumienia między lekarzami a dyrekcją szpitala w sprawie nowych kontraktów. Jak podkreślił, placówka nie jest w stanie zapewnić pacjentom pełnej opieki specjalistycznej.

Janusz Mielcarek wyjaśnił, że prowadzone są rozmowy z innymi lekarzami specjalistami neurologii, aby jak najszybciej wznowić działalność oddziału neurologicznego. Na toruńskim oddziale Neurologicznym i Leczenia Udarów Mózgu, działającym od 1972 roku, leżało w środę rano dwudziestu pacjentów. Ewakuacja pacjentów ma potrwać do czwartku.

Jak podaje tvn24. pl,  dziesięciu lekarzy specjalistów z dnia na dzień podjęło decyzję o odejściu z pracy w toruńskim szpitalu. Wcześniej mieli zażądać podwojenia płac. Lekarze jednak tłumaczą w wydanym oświadczeniu, że nie chodzi tylko o pieniądze i nie o tak duże, jak podaje dyrekcja, ale bardziej o warunki płacy i pracy. Twierdzą również, że "negocjacje rozpoczęły się zbyt późno i nie było czasu na wypracowanie kompromisu".

Narodowy Fundusz Zdrowia zapowiedział na środę popołudniu pilną kontrolę oddziału toruńskiego szpitala.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.
NAJPOPULARNIEJSZE W PORTALU
NAJNOWSZE WIADOMOŚCIWyszukiwarki

Polecane oferty: