Ewakuują oddział szpitala w Toruniu, bo lekarze nie podpisali kontraktów

  • PolskieRadio.pl/aw
  • 04-03-2015
  • drukuj
Pacjenci oddziału Neurologicznego i Leczenia Udarów Mózgu Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Toruniu są przenoszeni do innych placówek w regionie.

Rzecznik prasowy Szpitala Janusz Mielcarek powiedział, że pierwszych siedmiu chorych zostało już we wtorek (3 marca) przewiezionych do innych szpitali w Świeciu, Grudziądzu i Inowrocławiu.

Rzecznik dodał, że powodem zaistniałej sytuacji jest brak porozumienia między lekarzami a dyrekcją szpitala w sprawie nowych kontraktów. Jak podkreślił, placówka nie jest w stanie zapewnić pacjentom pełnej opieki specjalistycznej.

Janusz Mielcarek wyjaśnił, że prowadzone są rozmowy z innymi lekarzami specjalistami neurologii, aby jak najszybciej wznowić działalność oddziału neurologicznego. Na toruńskim oddziale Neurologicznym i Leczenia Udarów Mózgu, działającym od 1972 roku, leżało w środę rano dwudziestu pacjentów. Ewakuacja pacjentów ma potrwać do czwartku.

Jak podaje tvn24. pl,  dziesięciu lekarzy specjalistów z dnia na dzień podjęło decyzję o odejściu z pracy w toruńskim szpitalu. Wcześniej mieli zażądać podwojenia płac. Lekarze jednak tłumaczą w wydanym oświadczeniu, że nie chodzi tylko o pieniądze i nie o tak duże, jak podaje dyrekcja, ale bardziej o warunki płacy i pracy. Twierdzą również, że "negocjacje rozpoczęły się zbyt późno i nie było czasu na wypracowanie kompromisu".

Narodowy Fundusz Zdrowia zapowiedział na środę popołudniu pilną kontrolę oddziału toruńskiego szpitala.

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE