PARTNER PORTALU
  • BGK

Fiasko rozmów płacowych. Szpital wojewódzki w Opolu zawiesił planowe operacje na chirurgii

  • PAP/JS    9 stycznia 2018 - 19:17
Fiasko rozmów płacowych. Szpital wojewódzki w Opolu zawiesił planowe operacje na chirurgii
Powodem decyzji o zawieszeniu planowych zabiegów na oddziale jest m.in. fiasko rozmów płacowych z lekarzami oddziału, który może przyjąć 51 pacjentów. (fot. pixabay.com)

Szpital Wojewódzki w Opolu zawiesił przyjęcia na planowe zabiegi wykonywane na oddziale chirurgii ogólnej - poinformowała dyrektor szpitala Renata Ruman-Dzido.
Powodem decyzji o zawieszeniu planowych zabiegów na oddziale jest m.in. fiasko rozmów płacowych z lekarzami oddziału, który może przyjąć 51 pacjentów.

"Zaproponowałam naprawdę bardzo godne warunki wynagrodzenia w miarę moich możliwości. Niestety, druga strona nie wyraziła na nie zgody. Mam zapewnione dyżury jeszcze przez tydzień, jednak w tej sytuacji podjęłam decyzję o wstrzymaniu planowych przyjęć, żeby za kilka dni nie szukać miejsca i rozwozić karetkami zwiększonej liczby pacjentów po innych szpitalach" - wyjaśnia dyrektor Szpitala Wojewódzkiego w Opolu.

W rozmowie z "Radiem Opole" wicewojewoda Violetta Porowska poinformowała, że w środę (10 stycznia) spotka się z dyrekcją Szpitala Wojewódzkiego w celu omówienia sytuacji w jednostce i rozważenia możliwości czasowego zawieszenia oddziału.

Jak powiedział wicemarszałek województwa Roman Kolek, na środę planowane jest także spotkanie dyrekcji Szpitala Wojewódzkiego z Radą Nadzorczą jednostki i przedstawicielem zarządu województwa.

Obecnie na terenie województwa opolskiego, z powodu braku odpowiedniej liczby lekarzy, zawieszono działalność oddziałów internistycznych w szpitalach powiatowych w Oleśnie i sąsiednim Kluczborku. Wicewojewoda Porowska zapewnia, że sytuacja jest pod kontrolą i nie ma obecnie zagrożenia dla pacjentów, którzy w miarę potrzeby są przewożeni do innych szpitali w regionie.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.