PARTNER PORTALU
  • BGK

Fundusze na modernizację szpitali

  • KB    15 czerwca 2010 - 19:56
Fundusze na modernizację szpitali

Na ponad 35 mln zł opiewają projekty modernizacyjne szpitali w Lublinie i regionie, przewidziane do realizacji w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego województwa lubelskiego.
Dzięki środkom z RPO szpitale będą miały możlliwość dostosowania swojej infrastruktury do przepisów ministra zdrowia. Chodzi o wymogi dotyczące stanu technicznego pomieszczeń i urządzeń placówek służby zdrowia.

Do rozdysponowania w konkursie było ponad 32,7 mln zł, z czego 3,2 mln zł stanowiła rezerwa finansowa, przewidziana na protesty. Ostatecznie zarząd województwa lubelskiego przyznał siedmiu szpitalom przeszło 28,5 mln zł. Na dofinansowanie może liczyć także Zamojski Szpital Niepubliczny w Zamościu (1. miejsce na liście rezerwowej), któremu zaproponowano dotację w mniejszej wysokości - ok. 1 mln zł.

W ramach przyznanych środków Okręgowy Szpital Kolejowy w Lublinie dostosuje do obowiązujących przepisów ministra zdrowia blok operacyjny, centralną sterylizatornię oraz  sześć oddziałów: ortopedyczno - urazowy, ftyzjopulmonologiczny, neurologii, ginekologii, chirurgii i pododdział laryngologii, wewnętrzny i kardiologii.

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego SP ZOZ w Lublinie przeznaczy otrzymane środki na modernizację dziewięciu oddziałów: kardiologii, urazów wielonarządowych, chirurgii ogólnej, chirurgii naczyniowej, alergologii, otolaryngologicznego chirurgii głowy i szyi, rehabilitacyjnego, gastroenterologii oraz neurologicznego z pododdziałem udarowym.

Są to już kolejne środki z RPO dla placówek służby zdrowia na Lubelszczyźnie w 2010 roku. W marcu tego roku do 20 szpitali trafiło ponad 73 mln zł z przeznaczeniem na zakup nowoczesnego sprzętu medycznego ratującego życie.
 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.