PARTNER PORTALU
  • BGK

Gdańsk zaszczepi przeciw grypie prawie 6 tys. seniorów

  • JL    4 października 2016 - 11:37
Gdańsk zaszczepi przeciw grypie prawie 6 tys. seniorów
Gdańsk zaszczepi przeciwko grypie ponad 5,8 tys. seniorów. (Fot. Pixabay)

• „Zaszczep się przeciwko grypie, a będziesz cieszył się jesienią życia” – tak nazywa się program profilaktyczny dla seniorów powyżej 65 lat realizowany w Gdańsku.
• Profilaktyka ma zminimalizować negatywne skutki powikłań pogrypowych, powodujących ograniczenie samodzielności z uwagi na długotrwale pogorszony stan zdrowia.
Profilaktyka skierowana jest zwłaszcza dla osób ze wskazaniem lekarskim do szczepienia, które są w grupie ryzyka z następującymi chorobami: astma, cukrzyca, niewydolność układu krążenia, oddychania i nerek, zmierzająca do minimalizacji powikłań pogrypowych, powodujących ograniczenie samodzielności z uwagi na pogorszony stan zdrowia.

Szczepienie przeciw grypie jest wpisane na listę w programie szczepień ochronnych jako szczepienie zalecane. Daje to prawną możliwość finansowania szczepienia z budżetu Gdańska, lecz nie nakłada obowiązku na obywateli w zakresie poddania się jemu.

Ciężar kosztów realizacji programu profilaktyki ponosi wyłącznie Gdańsk, który nie otrzymuje na to pieniędzy z Ministerstwa Zdrowia.

Gdańsk realizuje program profilaktyki od 2006 roku. Podczas zeszłorocznej akcji ze szczepień skorzystało blisko 5 tys. osób powyżej 65 roku życia. W tym roku zaplanowano szczepionki dla ponad 5,8 tys. seniorów.

Szczepienia realizowane są za pośrednictwem siedmiu przychodni w osiemnastu punktach w Gdańsku.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (1)

  • Ew4, 2016-10-05 14:10:27

    No i super, profilaktyka jest potrzebna. Szkoda tylko, że nie ma również darmowych szczepionek dla maluchów - one chorują jednak najczęściej.