Gliwicka onkologia nie uwolni się od Warszawy?

• Minęły zaledwie dwa tygodnie od momentu, gdy marszałek woj. śląskiego Wojciech Saługa mówił, że decyzja w sprawie odłączenia gliwickiej onkologii od Centrum Onkologii – Instytutu im. M. Skłodowskiej-Curie w Warszawie zapadnie jeszcze przed wakacjami.
• Gliwiccy samorządowcy dowiadują się tymczasem, że prace nad odłączeniem instytutu nie zostały ponownie wszczęte. Taką informację podał podsekretarz stanu Marek Tombarkiewicz.
Gliwicka onkologia nie uwolni się od Warszawy?
Gliwicka onkologia zamiast przeznaczać zarobione pieniądze na modernizację, musi spłacać długi centrali w Warszawie - mówią śląscy samorządowcy (fot. flickr.com/CC BY 2.0)

Trwają starania o utworzenie Śląskiego Instytutu Onkologii w Gliwicach. W piątek, 8 kwietnia, marszałek województwa śląskiego poinformował, że decyzja w sprawie utworzeniu instytutu zapadnie jeszcze przed wakacjami – takie zapewnienie otrzymał po spotkaniu z Jarosławem Pinkasem, sekretarzem stanu w Ministerstwie Zdrowia.

- Pan minister poinformował, że konieczne są jeszcze pewne analizy i dodał, że decyzja powinna zapaść przed wakacjami – powiedział PAP Saługa.

Urzędnicy w Gliwicach otrzymali natomiast odpowiedź od Ministerstwa Zdrowia na apel o wydzielenie instytutu (patrz załącznik PDF), który wystosowali wcześniej do ministra zdrowia.

Czytaj też: Decyzja o tym, czy gliwicka onkologia będzie samodzielna zapadnie do lata

W odpowiedzi udzielonej przez podsekretarza Marka Tombarkiewicza (w załączniku PDF) czytamy: „Informuję, że stan faktyczny sprawy nie uległ zmianie. Prace polegające na wydzieleniu z Centrum Onkologii – Instytutu im. Marii Skłodowskiej-Curie Oddziału w Gliwicach, w celu utworzenia Śląskiego Instytutu Onkologii w Gliwicach nie zostały ponownie wszczęte”.

Urzędnicy w Gliwicach zauważają, że nic nie jest jeszcze przesądzone i do wakacji pozostało sporo czasu, jednakże takie podejście Ministerstwa Zdrowia do tak ważnej, dla nich sprawy, sprawy może być alarmujące.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE