PARTNER PORTALU
  • BGK

Gliwicka onkologia nie uwolni się od Warszawy?

  • MN    21 kwietnia 2016 - 17:02
Gliwicka onkologia nie uwolni się od Warszawy?
Gliwicka onkologia zamiast przeznaczać zarobione pieniądze na modernizację, musi spłacać długi centrali w Warszawie - mówią śląscy samorządowcy (fot. flickr.com/CC BY 2.0)

• Minęły zaledwie dwa tygodnie od momentu, gdy marszałek woj. śląskiego Wojciech Saługa mówił, że decyzja w sprawie odłączenia gliwickiej onkologii od Centrum Onkologii – Instytutu im. M. Skłodowskiej-Curie w Warszawie zapadnie jeszcze przed wakacjami.
• Gliwiccy samorządowcy dowiadują się tymczasem, że prace nad odłączeniem instytutu nie zostały ponownie wszczęte. Taką informację podał podsekretarz stanu Marek Tombarkiewicz.
Trwają starania o utworzenie Śląskiego Instytutu Onkologii w Gliwicach. W piątek, 8 kwietnia, marszałek województwa śląskiego poinformował, że decyzja w sprawie utworzeniu instytutu zapadnie jeszcze przed wakacjami – takie zapewnienie otrzymał po spotkaniu z Jarosławem Pinkasem, sekretarzem stanu w Ministerstwie Zdrowia.

- Pan minister poinformował, że konieczne są jeszcze pewne analizy i dodał, że decyzja powinna zapaść przed wakacjami – powiedział PAP Saługa.

Urzędnicy w Gliwicach otrzymali natomiast odpowiedź od Ministerstwa Zdrowia na apel o wydzielenie instytutu (patrz załącznik PDF), który wystosowali wcześniej do ministra zdrowia.

Czytaj też: Decyzja o tym, czy gliwicka onkologia będzie samodzielna zapadnie do lata

W odpowiedzi udzielonej przez podsekretarza Marka Tombarkiewicza (w załączniku PDF) czytamy: „Informuję, że stan faktyczny sprawy nie uległ zmianie. Prace polegające na wydzieleniu z Centrum Onkologii – Instytutu im. Marii Skłodowskiej-Curie Oddziału w Gliwicach, w celu utworzenia Śląskiego Instytutu Onkologii w Gliwicach nie zostały ponownie wszczęte”.

Urzędnicy w Gliwicach zauważają, że nic nie jest jeszcze przesądzone i do wakacji pozostało sporo czasu, jednakże takie podejście Ministerstwa Zdrowia do tak ważnej, dla nich sprawy, sprawy może być alarmujące.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


Multimedia

×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.