PARTNER PORTALU
  • BGK

Głodówka w szpitalu przeciw prywatyzacji

  • PAP    27 stycznia 2010 - 16:11

Dziesięciu pracowników Szpitala Powiatowego w Starachowicach podjęło w środę głodówkę w proteście przeciw planom prywatyzacji lecznicy.
Jak poinformowała PAP przedstawicielka protestujących, szefowa Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych w szpitalu Wanda Gut, związkowcy domagają się wycofania uchwały intencyjnej, która zobowiązuje zarząd powiatu do przekształcenia szpitala z zakładu publicznego w Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej poprzez jego likwidację.

W proteście biorą udział przedstawiciele wszystkich związków zawodowych starachowickiego szpitala - lekarskiego, pielęgniarek i położnych, techników medycznych i administracji placówki.

Związkowcy obawiają się, że radni powrócą do pomysłu prywatyzacji lecznicy, który był już podejmowany w Starachowicach w 2008 roku. W najbliższą sobotę podczas sesji rady powiatu ma się odbyć głosowanie nad wnioskiem o odwołanie starosty, Andrzeja Matyni.

- Radni jako jedną z przyczyn głosowania nad tym wnioskiem podają wycofanie się przez starostę z decyzji o przekształceniu lecznicy. Nie bronimy starosty, ale nie chcemy, by szpital był kartą przetargową w rozgrywkach politycznych - powiedziała Gut. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.