PARTNER PORTALU
  • BGK

Gmina bez dentysty. Wójt i mieszkańcy mają problem

  • infodent24.pl    28 grudnia 2017 - 13:36
Gmina bez dentysty. Wójt i mieszkańcy mają problem
Od dłuższego czasu bezskutecznie szuka się stomatologa na miejsce osoby, która złożyła wypowiedzenie umowy o pracę (fot.pixabay).

Żeby świadczenia stomatologiczne mogły być realizowane potrzebne są: gabinet dentystyczny, lekarz dentysta oraz pacjenci. W gminie Sadki jest gabinet, są pacjenci, ale stomatologa już nie ma. Był, ale zrezygnował z pracy.
Od stycznia 2018 r. biała plama specjalistycznych usług medycznych w gminie Sadki powiększy się o świadczenia stomatologiczne, bo nie ma chętnego dentysty, który zdecydowałby się na leczenie tamtejszych mieszkańców.

Raczej wątpliwe, aby usługi stomatologiczne w najbliższym czasie powróciły do gminy, bo zarząd Medicusa od dłuższego czasu bezskutecznie szuka stomatologa na miejsce osoby, która złożyła wypowiedzenie umowy o pracę.

Potencjalnych kandydatów zachęcić może perspektywa świadczenia w Sadkach również usług prywatnych. Co prawda wójt gminy Dariusz Gryniewicz poinformował, że nie widzi problemu, żeby takie rozwiązanie wprowadzić, ale realna możliwość to jedno, a zupełnie inną kwestią są potencjalni pacjenci zainteresowani leczeniem za pieniądze z własnej kieszeni.

Więcej czytaj tutaj

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.